واشنگتن پست: دونالد ترامپ دروغ می گوید

© AP Photo / Andrew Harnikواشنگتن پست: دونالد ترامپ دروغ می گوید
واشنگتن پست: دونالد ترامپ دروغ می گوید - اسپوتنیک ایران
Telegram
واشنگتن پست ادعای رئیس جمهور آمریکا در خصوص پرداخت 150 میلیارد دلار پول نقد آمریکا به ایران را دروغ دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مثلث آنلاین، واشنگتن پست نوشت؛ دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تا کنون بیش از 30 بار خلاف واقعیت سخن گفته و دولت باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا را به پرداخت 150 میلیارد دلار به ایران متهم کرده است.

موافقت رئیس جمهور آمریکا با پیشنهاد خط اعتباری مکرون برای ایران - اسپوتنیک ایران
امتناع ترامپ از پذیرش شرایط ایران برای آغاز مذاکره

واشنگتن پست در ادامه می نویسد، در حقیقت ترامپ از دروغ 150 میلیارد دلاری به عنوان اهرم فشاری علیه دموکرات های استفاده می کند تا طرح پنج میلیارد دلاری خود برای ساخت دیوار مکزیک را توجیه کند.

رئیس جمهوری آمریکا از سال 2016 تا کنون با انتقاد از سیاست های اوباما در برابر ایران، دولت وی را متهم می کند که از جیب مالیات دهندگان آمریکایی 150 میلیارد دلار پول نقد به ایرانیان در توافق هسته ای سال 2015 پرداخت کرده است.

روزنامه واشنگتن پست با رد ادعای ترامپ در مورد تحویل میلیاردها دلار به ایران عنوان کرد، در حقیقت باید پذیرفت که پول هایی که دولت اوباما به ایران پرداخت کرده از جیب مردم و دولت آمریکا نبوده است بلکه دارایی های بلوکه شده ایران در موسسات مالی بین الملل در سرتاسر جهان بوده است.

واشنگتن پست می افزاید، برای مثال عمده پولی که آمریکا به ایران پرداخت کرد از سرمایه های بلوکه شده تهران در بانک کشورهای آسیایی مانند چین، هند و ترکیه بوده است.

آمریکا در اردیبهشت ماه سال گذشته با تصمیم ترامپ به صورت غیرقانونی و یکجانبه از برجام که مورد تایید قطعنامه 2231 شورای امنیت نیز بود، خارج شده و همه تحریم‌هایی را که به واسطه این توافق رفع شده بود علیه ملت ایران بازگرداند.

به دنبال خروج آمریکا از توافق هسته ای و عدم پایبندی کشورهای اروپایی به تعهدات خود در توافق برجام، حسن روحانی رئیس جمهور ایران در 18 اردیبهشت 98 تعلیق برخی تعهدات برجامی ایران را اعلام کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала