پومپئو: کاهش بیشتر تعهدات ایران به برجام غیرقابل قبول است

CC BY-SA 2.0 / Gage Skidmore / Mike Pompeoپومپئو: کاهش بیشتر تعهدات ایران به برجام را غیرقابل قبول است
پومپئو: کاهش بیشتر تعهدات ایران به برجام را غیرقابل قبول است  - اسپوتنیک ایران
Telegram
لندن ، پاریس و برلین، قدم های تعیین کننده برای متوقف کردن "باج گیری" ایران بر می دارند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سخنان پمپئو در مصاحبه با رادیو کی-سی – او، کاهش بیشتر تعهدات ایران به برجام غیرقابل قبول است. 

وی گفت: "ایران دیروز اعلام كرد كه تحقیقات و توسعه بیشتری را در زمینه سلاح های هسته ای انجام می دهند. چنین مواردی غیرقابل قبول است."

وزیر امور خارجه آمریكا ، مایك پومپئو ، كاهش بیشتر ایران به تعهدات هسته ای خود را غیر قابل قبول دانست.

پس از این ، پومپئو در صفحه توییتر خود ابراز اطمینان کرد که لندن ، پاریس و برلین قدم های تعیین کننده برای متوقف کردن "باج گیری" ایران بر می دارند. وی نوشت: "این واقعیت که ایران ظرفیت غنی سازی اورانیوم خود را حفظ کرده است ، نشانگر نواقص اساسی توافق هسته ای برجام است. ما اطمینان داریم که انگلیس ، فرانسه و آلمان - در واقع کشورهای متمدن - برای جلوگیری از باج گیری ایران اقدامات قاطع را انجام خواهند داد".

گفتنی است، بر اساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، سطح اورانیوم غنی‌سازی شده ایران به 241 کیلوگرم رسیده که از حد مجاز 202 کیلوگرم فراتر رفته است. در ادامه این گزارش همچنین آمده است که خلوص اورانیوم غنی‌شده ایران نیز از حد مجاز در برجام فراتر رفته است.

در تاریخ 8 مه 2018، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала