پوتین، ترامپ را به خرید سلاح های هایپرسونیک دعوت کرد

© Sputnik / Mikhail Klimentyev /  مراجعه به بانک تصاویر پوتین، ترامپ را به خرید سلاح های هایپرسونیک دعوت کرد
پوتین، ترامپ را به خرید سلاح های هایپرسونیک دعوت کرد  - اسپوتنیک ایران
اشتراک
پوتین به رئیس جمهور آمریكا پیشنهاد داد تا سلاح های هایپسونریک روسیه را خریداری كند.

به گزارش اسپوتنیک، رئیس جمهور روسیه در نشست اوساکا اعلام نمود که تا کنون سلاح های مدرن روسی از جمله سیستم های موشکی حمله موشکی هایپرسونیک را هیچ کشوری در جهان نساخته است. 

موشک هایپرسونیک کینژال در بازی‌های بین المللی ارتش‌ها + ویدئو - اسپوتنیک ایران
موشک هایپرسونیک "کینژال" در بازی‌های بین المللی ارتش‌ها + ویدئو

وی گفت: "من به دونالد (ترامپ) می گویم: شما این سلاح ها ر می خواهید ، ما آنها را به شما می فروشیم؟ و بنابراین ما همه چیز را متعادل خواهیم کرد. آمریکایی ها، با این حال ، گفتند که آنها خودشان به زودی این سلاح ها را تولید می کنند. چرا باید بر چیزی که قبلا تولید شده هزینه کرد. آنها نیز می توانند این سلاح ها را تهیه کنند اما به ضرر امنیت ما نیست، بلکه با هدف ایجاد وضعیت توازن (در قدرت) است".

رهبر روسیه خاطرنشان كرد كه می توان تعداد ناوها و كلاهكها را در این توازن در نظر گرفت. وی تأکید کرد که روسیه آماده گفتگو در این زمینه است ، اما هنوز پاسخ واضحی از واشنگتن دریافت نکرده است.

گفتنی است، روسیه در زمینه سلاح های هایپرسونیک بسیار توسعه یافته است. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در پیام سالانه خود به پارلمان کشور در اوایل مارس سال جاری، موشک هایپرسونیک "کینژال" را معرفی کرد.

موشک هایپرسونیک "کینژال" با سرعت ده برابر سرعت صوت از تمام سیستم های موجود دفاع هوایی و دفاع ضد بالستیک عبور کرده و کلاهک های متعارف و هسته ای را به اهداف واقع در مسافت تا دو هزار کیلومتر می رساند. این موشک می تواند ناوهای هواپیما بر ، ناوشکن ها و رزمناو های دشمن را مورد هدف قرار دهد

کینژال قادراست که هم با کلاهک معمولی و هم با کلاهک هسته ای مسلح شود. انرژی جنبشی این موشک در هنگام پرتاب بقدری بالا است که می تواند حتی بدون کلاهک نظامی هم ضربه سختی را به کشتی دشمن وارد نماید و آن را نابود کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала