ظریف چه توصیه ای برای اروپایی ها دارد؟

© AP Photo / Ebrahim Norooziسخنان جدید ظریف علیه سیاست آمریکا
سخنان جدید ظریف علیه سیاست آمریکا  - اسپوتنیک ایران
اشتراک
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در پیامی که در صفحه توئیتر خود منتشر کرد توصیه هایی را به اروپایی ها ارائه داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیامی توئیتری نوشت: "اوفک (دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا) چیزی فراتر از یک رئیس زندان نیست. اگر درخواست عفو (مجوز) کنی، به جرم گستاخی به انفرادی انداخته خواهی شد و بار بعد ممکن است که سرنوشت شما چوبه دار باشد. تنها راه از بین بردن تروریسم اقتصادی (تحریم‌ها) ایالات متحده این است که سرانجام تصمیم بگیری که خودت را از طناب دار رها کنی."

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه اطلاع داد که نام چندین فرد، شرکت و کشتی خارجی و ایرانی در فهرست تحریم‌های خود به بهانه ارتباط با برنامه‌های منطقه‌ای ایران قرار گرفته است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا طی بیانیه‌ای با اعلام خبر افزوده شدن نام 16 شرکت،‌10 شخص حقیقی و 11 کشتی (عموماً نفتکش یا کشتی‌های مخصوص حمل محصولات پتروشیمی) به فهرست تحریم‌های دفتر کنترل دارایی‌های خارجی موسوم به «اوفک» که از نهادهای زیرمجموعه این وزارتخانه است، مدعی شده است که این افراد،‌ شرکت‌ها و کشتی‌ها در تسهیل فروش نفت ایران نقش داشته‌اند و از آنچه «نیروهای وابسته به ایران در منطقه» خوانده شده، حمایت کرده‌اند.

دولت آمریکا روز سه شنبه  سازمان فضایی ایران، مرکز تحقیقات فضایی ایران و پژوهشگاه هوافضای ایران را نیز در لیست تحریم ها قرار داد. 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала