فرانسه: نمی توان آمریکا را به اعطای خط اعتباری 15 میلیارد دلاری به ایران، متقاعد نمود

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / فرانسه: نمی توان آمریکا را به اعطای خط اعتباری 15 میلیارد دلاری به ایران، متقاعد نمود
فرانسه: نمی توان آمریکا را به اعطای خط اعتباری 15 میلیارد دلاری به ایران، متقاعد نمود   - اسپوتنیک ایران
Telegram
فرانسه هنوز نتوانسته است مقامات آمریکایی را متقاعد کند که با اعطای خط اعتباری 15 میلیارد دلاری برای ایران موافقت کند.

به گزارش اسپوتنیک، کانال تلویزیونی ایران پرس تی وی با اشاره به منابع خود گفته است که رییس جمهور فرانسه هنوز نتوانسته است مقامات آمریکایی را متقاعد کند که با اعطای خط اعتباری 15 میلیارد دلاری برای ایران موافقت کند. گام سوم، روز چهارشنبه در جلسه ی هیئت دولت اعلام می شود
 - اسپوتنیک ایران
گام سوم، روز چهارشنبه در جلسه ی هیئت دولت ایران اعلام می شود

براساس گزارش این کانال خبری، "در صورت نهایی نشدن طرح پیشنهادی در مورد اعطای خط اعتباری 15 میلیاردی ، تهران هشدار داده است كه گام سوم را برای كاهش تعهدات مندرج در توافق نامه هسته ای برمی دارد. "

پیش از این،  ایران اعلام نموده بود که بعد از دریافت 15 میلیارد دلار، آماده گفت‌وگو با کشورهای۱+۴ است. عباس عراقچی تاکید کرد: به دنبال تماس های تلفنی آقای مکرون رئیس جمهور فرانسه، به او تاکید شد که یا اروپا می بایست از ایران نفت خریداری کند و یا معادل فروش نفت را به صورت خط اعتباری، که با درآمدهای نفتی ایران تضمین می‌شود و در حقیقت به نوعی به معنای پیش فروش نفت است، در اختیار ایران قرار دهد.

معاون سیاسی وزیر امورخارجه ایران عراقچی در ادامه توضیح داد: بعد از دریافت ۱۵ میلیارد دلار جمهوری اسلامی آمادگی گفتگو با کشورهای ۱+۴ را دارد اما واقعیت آن است که هنوز در خصوص دستور کار این گفتگوها اختلاف نظرهای جدی بین طرفین وجود دارد.

وی در پایان تصریح کرد که ایران به هیچ عنوان در رابطه با خطوط قرمز خود با کسی مذاکره نخواهد کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала