روزنامه نگار روسی بازداشت شده در اوکراین، آزاد شد

© Sputnik / Stringer /  مراجعه به بانک تصاویر روزنامه نگار روسی بازداشت شده در اوکراین، آزاد شد
روزنامه نگار روسی بازداشت شده در اوکراین، آزاد شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
دادگاه اوکراین، روزنامه نگار روسی کریل ویشینسکی را ازاد نمود.

به گزارش اسپوتنیک، در تاریخ 28 آگوست، دادگاه اوکراین روزنامه نگار روسی آقای کریل ويشينسکي را آزاد نمود.

کریل ویشینسکی از زندان آزاد شد. این روزنامه نگار موظف است  تا پس از ازادی به دادگاه یا بازپرس مراجعه کند و امحل سکونت یا محل کار خود رت خبر دهد و همچنین از برقراری ارتباط با شاهدان خودداری کند.

ویشینسکی در ویدئویی در یوتوب گفت: من هنوز در مورد برنامه های خاص تصمیمی نگرفته ام ، هدف و برنامه اصلی من اکنون شرکت در محاکمه است.

این روزنامه نگار در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه او پس از آزادی به کجا خواهد رفت و با او چه کسی ملاقات خواهد کرد گفت: برای شروع دوست دارم در ابتدا به خیابان بروم.

ماموران سازمان امنیت اوکراین روز 15 ماه مه سال 2018 به دفتر کار خبرنگاران ریانووستی در کی یف هجوم برده و به بازرسی از آن پرداختند که حدود هشت ساعت طول کشید. کریل ویشینسکی، رئیس وبسایت ریانووستی اوکراین به اتهام حمایت از جمهوری های خود خوانده دونباس و خیانت به دولت بازداشت شد. حداکثر مجازات به خاطر این جرایم 15 سال حبس است. مسکو اقدامات کی یف را خودسری نامیده و خواستار قطع فوری خشونت علیه کارکنان رسانه های گروهی شد.

مارگریتا سیمونیان سردبیر راسیا سیوودنیا (اسپوتنیک)  و کانال تلویزیونی راشا تودی از آزادی کیریل ویشینسکی استقبال نمود.

به گفته دیمیتری کیسلیوف ، مدیر کل آژانس «روسیه امروز» ، تصمیم برای آزادی رئیس ریانوووستی بخش خبری اوکراین "ماهیت سیاسی پرونده بازداشت" وی را تأئید می کند

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала