طنز نویس ایرانی به 11 سال حبس محکوم شد

© Photo / Mahia Pasandide طنز نویس ایرانی به 11 سال حبس محکوم شد
طنز نویس ایرانی به 11 سال حبس محکوم شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
دادگاهی در ایران، کیومرث مرزبان نویسنده و طنزپرداز را در ارتباط با اتهام همکاری با دولت متخاصم (آمریکا) به 11 سال حبس محکوم کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، کیومرث مرزبان، نویسنده و طنزپرداز که برای مدتی با رسانه‌هایی همچون "رادیو فردا" و "من و تو" در ساخت برنامه‌ها همکاری می‌کرد، از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب به 11 سال حبس محکوم شد.

محمدحسین آقاسی، وکیل مدافع مرزبان در این باره گفت: موکل طبق کیفرخواست صادره از سوی دادسرا، پنج عنوان اتهامی شامل اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، همکاری با دولت متخاصم، تبلیغ علیه نظام، توهین به مقدسات و توهین به مقامات و مسئولان داشت که دادگاه وی را از اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی تبرئه اما در ارتباط با چهار اتهام دیگر در مجموع به 23 سال و سه ماه حبس محکوم کرد.

این وکیل دادگستری افزود: دادگاه در ارتباط با اتهام همکاری با دولت متخاصم (آمریکا) موکل را به 11 سال حبس محکوم کرده که طبق ماده 134 قانون مجازات اسلامی در صورت قطعیت، مجازات اشد یعنی 11 سال حبس اجرا می‌شود. به طور قطع به این حکم اعتراض می‌کنیم زیرا معتقدیم هیچ ارتباطی بین موکل و دولت آمریکا وجود نداشته است و توهین به مقدسات را نیز قبول نداریم.

بر اساس آنچه پیشتر در سایت‌ها و فضای مجازی منتشر شده، کیومرث مرزبان سال 1388 از ایران خارج و پس از هشت سال به کشور بازگشت و چهارم شهریور 1397 بازداشت شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала