پوتین هدف آمریکا از خروج از پیمان موشکی را اعلام کرد

© AP Photo / Alexander Zemlianichenkoپوتین هدف آمریکا از خروج از پیمان موشکی را اعلام کرد
پوتین هدف آمریکا از خروج از پیمان موشکی را اعلام کرد - اسپوتنیک ایران
اشتراک
رئیس جمهور روسیه هدفی را که آمریکا از ابتدای خروج از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد داشت را اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در روز جمعه 23 اوت گفت: تنها هدف طرف آمریکایی هنگام خروج از پیمان منع موشك های هسته ای میان برد، پوشش دادن و مخفی کردن كاری بود كه واشنگتن بر خلاف این پیمان انجام داده بود. به گفته وی ، ایالات متحده در ابتدا برنامه ریزی کرده بود که از این پیمان خارج شود.

ولادیمیر پوتین رئیس جمور روسیه در دیدار با اعضای شورای امنیت گفت: "همانطور که اکنون برای همه آشکار شده است، تنها هدف ایالات متحده پوشاندن کارهایی است که واشنگتن در نقض پیمان منع موشک های میان برد هسته ای انجام داده و از آن خارج شده است."

اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده در سال 1987 پیمان منع موشک های میان برد هسته ای(پیمان INF) را امضا كردند و طرفین متعهد شدند كه تمام موشكهای بالستیک زمینی و كروز را با برد متوسط ​​و كوچك از بین ببرند. در اکتبر سال 2018 ، ترامپ از خروج واشنگتن به دلیل "عدم رعایت" مسکو به تعهدات خبر داد، اما طرف آمریکایی شواهدی ارائه نکرد. در سال 2019، روسیه نیز در واکنش به اقدامات ایالات متحده، مشارکت خود در پیمان منع موشک های میان برد هسته ای(پیمان INF) را به حالت تعلیق درآورد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала