مراکز حساس در ایران توسط سلاح لیزری محافظت می شوند

© Sputnik / Yuri Streletcمراکز حساس در ایران توسط سلاح لیزری محافظت می شوند
مراکز حساس در ایران توسط سلاح لیزری محافظت می شوند - اسپوتنیک ایران
Telegram
ایران توانسته است به تکنولوژی ساخت و بکارگیری توپ‌های جدیدی که از لیزرهای با توان بالا استفاده می‌کنند دست پیدا کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، ایران توانسته است به تکنولوژی ساخت و بکارگیری توپ‌های جدیدی که از لیزرهای با توان بالا استفاده می‌کنند دست پیدا کند.

امیر شاهرخ شهرام، معاون وزیر دفاع و رئیس شرکت صنایع الکترونیک (صاایران) درباره محافظت مراکز حساس در ایران توسط توپ های لیزری گفت: استفاده از لیزر در سامانه های توپخانه‌ای با دو هدف صورت می گیرد که می تواند به افزایش حجم آتش، تحرک و دقت کمک کند. یکی از جاهایی که ما از لیزر الان هم استفاده می کنیم، برای آماده سازی سامانه‌های توپخانه‌ای و روانه سازی توپ و رادار است تا سامانه بتواند هدف را با دقت بالا ردگیری کرده و مورد اصابت قرار دهد.

وی در ادامه افزود: در موضوع کُشندگی نیز دستاوردهای خوبی داشتیم که همه آنها تولید  داخل هستند. برای مثال در دنیا متداول است که پرنده های رادارگریز خود را از لایه های کامپوزیتی می‌سازند تا هم رادار گریز باشد، هم سبک باشد و هم به تداوم پرازی آن در هوا کمک کند. این بدنه کامپوزیتی در برابر لیزرهای پرتوان آسیب‌پذیر است و ما با استفاده از این لیزرها که در اختیار داریم می توانیم آنها را منهدم کنیم.

امیر شهرام با اشاره به اینکه از این سامانه های لیزری در مناطق حساس و حیاتی کشور نیز استفاده می‌شود، گفت: امروز لبه تکنولوژی دنیا در حوزه لیزری در دستان متخصصان نیروهای مسلح ما قرار دارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала