حمل هنرپیشه به جای بیمار با آمبولانس + عکس

Telegram
در ایران آمبولانس‌‌های خصوصی مبدل به ابزاری در خدمت هنرپیشه‌ها برای پشت سر گذاشتن ترافیکِ تهران شده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایسنا»،مجتبی لهراسبی، رییس اداره آمبولانس خصوصی کشور گفت که آمبولانس‌‌های خصوصی مبدل به ابزاری برای هنرپیشه‌ها برای پشت سر گذاشتن ترافیکِ تهران  شده‌اند. این پدیده تا حدی وجود دارد و به ما هم گزارش شده، اما وضعیت به آن شدت مطرح شده، نیست.

لهراسبی در ادامه گفت:«ما هم در نظارت‌هایمان بر آمبولانس‌های خصوصی این پدیده را مدنظر قرار داده بودیم و دستورالعمل‌هایی را برای پیشگیری از بروز این تخلف داشتیم. ین موضوع تا حد بالایی کنترل شده و وضعیت رضایتمند است. هرچند که نمی‌توان گفت به طور 100 درصد دیگر چنین پدیده‌ای را نخواهیم دید. تخلفات ذکر شده، مربوط به آمبولانس‌هایی بوده که در مراکز  مجاز آمبولانس‌های خصوصی نبودند، اما متاسفانه کارشان به نام این مراکز تمام می‌شود. آمبولانس‌هایی که افرادی جز بیماران را جابجا کنند، متخلف هستند و پلیس موظف به توقیف آنهاست».

​طبق بند پنجم ماده سه آیین‌نامه آمبولانس‌های خصوصی، خروج آمبولانس از مراکز خدمات آمبولانس خصوصی و تردد در سطح شهر باید بر اساس ماموریت حمل بیمار و با داشتن برگه ماموریت با زمان مشخص باشد. این در حالی است که گویا پولِ قشری خاص به مذاق بخشی از گردانندگان آمبولانس‌های خصوصی خوش آمده و آمبولانس‌های خصوصی خوردرو شخصی برخی از سلبریتی‌ها، معلمین خصوصی شده‌اند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала