آمریکا در رابطه با گریس1 یونان را تهدید کرد

© AP Photo / Petros Giannakourisآمریکا در رابطه با گریس1 یونان را تهدید کرد
آمریکا در رابطه با گریس1 یونان را تهدید کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
کمک به کشتی حامل نفت ایران مصداق حمایت از سازمان‌های تروریستی تلقی خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «اسکای نیوز»، روز سه‌شنبه 20 ماه اوت، آمریکا به یونان هشدار داد و اعلام کرد که کمک به کشتی حامل نفت ایران مصداق حمایت از سازمان‌های تروریستی تلقی می‌شود.

یک مقام آمریکایی اعلام کرد:«هر گونه تلاشی برای کمک به این تانکر نفتی ممکن است مصداق حمایت از گروه‌هایی تلقی شود که در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دارند.چنین اقدامی «تبعات کیفری احتمالی» خواهد داشت.

نفتکش آدریان دریا 1 توسط نیروهای انگلیس و گارد دریایی منطقه جبل‌الطارق توقیف شد. آمریکا دولت محلی جبل الطارق را تحت فشار قرار داد تا توقیف این نفتکش ادامه یابد. اما دیوان عالی جبل‌الطارق  رای به آزادی این نفتکش حامل نفت ایران داد. نفتکش آدریان دریا 1 از منطقه جبل‌الطارق خارج و وارد آبهای بین‌المللی شد.

نفتکش ایرانی گریس 1(آدریان دریا) حدود 45 روز پیش به بهانه بی‌اساس «نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه»توسط شناورهای نیروی دریای انگلیس در تنگه جبل‌الطارق توقیف شد.دادگاه عالی جبل‌الطارق با بی‌اعتنایی به فشارها و درخواست رسمی آمریکا برای تمدید توقیف نفتکش گریس 1 (آدریان دریا) حکم آزادی آن را صادر کرد و  پس از 6 هفته توقیف آب های جبل الطارق را ترک کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала