لاریجانی: آمریکا دچار توهم و تناقض گویی شده است

© AP Photo / Vahid Salemiلاریجانی: آمریکا دچار توهم و تناقض گویی شده است
لاریجانی: آمریکا دچار توهم و تناقض گویی شده است - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس مجلس شورای اسلامی ایران خطاب به مقامات آمریکا گفت، اگر فکر می کنید که اقدامات شما قدرت‌نمایی است، بدانید همه ملت ایران در برابر شما ایستاده‌اند.

گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران گفت: در روزهای گذشته ایستادگی و صلابت ملت ایران جلوه‌ای از جلوه‌های خود را نشان داد و انگلیسی‌ها فهمیدند که شرایط امروز ایران شرایط گذشته نیست که با دسیسه بتواند قدرت نمایی کند آنها مجبور شدند از ثروت دریایی خود دست بردارند. انگلیسی‌ها در گذشته با هماهنگی آمریکا کودتای 28 مرداد را سازمان داده بودند و حکومت ملی مصدق را سرنگون و حکومت دست نشانده پهلوی را برای چند دهه بر ایران مسلط کردند. شرایط آن روز را مقایسه کنید با قدرت و هیمنه امروز ایران که طی یک اقدام دزدانه مجبور شدند از اقدام خود عقب نشینی کنند. این قدرت را انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی و مقام معظم رهبری و ایستادگی ملت فراهم کرد.

 رویارویی آمریکا و ایران - اسپوتنیک ایران
ایران پیروز شد، آمریکا شکست خورد

لاریجانی خطاب به آمریکا اظهار کرد: آمریکا که در آن روزها با کمک ایادی خود توانست کودتا در ایران راه بیندازد امروز با استیصال کامل آخرین تیرهای شکسته خود را رها می‌کند و برای این کشور که ادعای ابرقدرتی می‌کند خجالت آور است وزیر خارجه ایران و صدا و سیما را تحریم می‌کند. مثلا این اقدامات، قدرت شما را نشان می‌دهد؟ یا نشان دهنده بیچارگی و درماندگی شما. اقدامات شما چه تاثیری دارد؟ اگر فکر می‌کنید این کارها قدرت نمایی است بدانید همه ملت ایران در مقابل شما ایستاده است همه را تحریم کنید تا بفهمید حادثه‌ای رخ نمی‌دهد.

لاریجانی با بیان این که ملت آمریکا متاسفانه گرفتار رهبران"دون کیشوتی" شده است، گفت: رهبران فعلی آمریکا با توهمات و خیالات، صحنه بین المللی را برای ارضای خود ترسیم می‌کنند آنها از فرط توهم دچار تناقض گویی شده‌اند از یک طرف می‌گویند ما آماده مذاکره هستیم و واسطه می‌فرستند و از طرف دیگر وزیر خارجه ما را تحریم می‌کند.

وی افزود: رهبران آمریکا ضمنا عوام نیز هستند آنها تاریخ نمی‌دانند اخیرا آقای برایان هوک اظهار نظری در مورد کودتای 28 مرداد کرده است که نشان دهنده بیگانگی آنها با تاریخ است. او گفته است که اصلا آمریکا در کودتای 28 مرداد نقش نداشت و رهبران سیاسی و مذهبی ایران دولت مصدق را سرنگون کردند. آنها فراموش کردند که برای وزیر خارجه اسبق آمریکا آن قدر موضوع روشن بود که از ملت ایران عذرخواهی کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در پایان  گفت: ملت ایران در مکتب علوی رشد فکری یافته است و آماده مجاهدت هستند تا عزتمندانه زندگی کنند آنها شرف ایرانی خود را به حراج نمی‌گذارند و با مقاومت خود آمریکا را پشیمان می‌کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала