درخواست ممنوعیت قرآن در انگلیس

© AFP 2022 / Fabrice Coffriniدرخواست ممنوعیت قرآن در انگلیس
درخواست ممنوعیت قرآن در انگلیس - اسپوتنیک ایران
Telegram
رهبر حزب یوکیپ انگلیس خواستار ممنوعیت داشتن و خواندن قرآن کریم در این کشور شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ریچارد برین، رهبر حزب یوکیپ انگلیس در راستای اسلام‌هراسی در این کشور، خواستار ممنوعیت داشتن و خواندن قرآن کریم در انگلیس شد و ادعا کرد افزایش خشونت در این کشور تا حدودی به اسلام مربوط است!

وی افزود انگلیس نه تنها باید از اتحادیه اروپا خارج شود بلکه باید از دیگر تعلقات نیز رهایی یابد.

​این سیاستمدار اسلام‌ستیز انگلیسی مدعی شد درخواست وی برای ممنوعیت قرآن در این کشور به این دلیل است که کتاب مقدس اسلام مردم را به «قتل و خشونت» تشویق می‌کند.

وی همچنین از پذیرفتن این موضوع که سخنان ناشی از تنفر باعث افزایش خشونت‌ها می‌شود، خودداری کرد. این سخنان در حالی مطرح می‌شود که نشریه گاردین طی هفته جاری تحقیقی از «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس در سال 2007 منتشر کرده که گرایش‌های اسلام‌ستیزانه وی را نشان می‌دهد.

وی در این تحقیق مدعی شده بود اسلام باعث شده تا جهان اسلام قرن‌ها از غرب عقب بیفتد. علاوه بر آن، جانسون سال گذشته زنان مسلمانی که برقع می‌پوشند را به دزدان بانک یا جعبه نامه‌های پستی تشبیه کرده بود. این در حالی است که «جیمز کلورلی» معاون حزب محافظه‌کار انگلیس مدعی شده است که نخست‌وزیر انگلیس به قولی که در خلال کمپین انتخاباتی خود داد عمل خواهد کرد و تحقیقی رسمی درباره وجود اسلام‌هراسی در میان مقامات حزب حاکم محافظه‌کار انجام خواهد داد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала