خبر خوش برای کارکنان قراردادی در ایران

© Sputnik / SHAخبر خوش برای کارکنان قراردادی در ایران
خبر خوش برای کارکنان قراردادی در ایران - اسپوتنیک ایران
اشتراک
عضو کمیسیون مشترک اصلاح و قانون خدمات کشوری مجلس ایران از تبدیل وضعیت و تعیین تکلیف نیرو‌های قراردادی دستگاه‌های اجرایی خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، عباس گودرزی، عضو کمیسیون مشترک اصلاح قانون خدمات کشوری مجلس شورای اسلامی ایران با اشاره به جلسه اخیر این کمیسیون گفت: این جلسه با حضور مسئولانی از قوه قضائیه، دیوان عدالت اداری، دیوان محاسبات، سازمان تامین اجتماعی، سازمان امور استخدامی و همچنین کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس جهت نهایی کردن این قانون برگزار شد.

​وی در تشریح مصوبات این جلسه، اظهار داشت:طبق مصوبه این جلسه کارکنانی در دستگاه‌های اجرایی در مشاغل حاکمیتی و غیر حاکمیتی صرفا باید رسمی و پیمانی باشند و نیروی شرکتی فقط برای امور غیر حاکمیتی غیردائم به کار گرفته شوند.

گودرزی ادامه داد:همچنین بر اساس مصوبه دیگر این جلسه تمام پرداخت‌ها اعم از مستمر و غیر مستمر باید سقف و کف مشخص داشته و پرداخت خارج از آن در حکم تصرف در اموال عمومی و مشمول مجازات خواهد بود.

وی تصریح کرد:همچنین دولت موظف شد ظرف مدت 3 سال حقوق بازنشستگان را تا 90 درصد شاغلین همسان سازی کند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی ایران تاکید کرد: مصوبات کمیسیون مشترک در امور استخدامی، بازنشستگی و نظام پرداخت‌ها بود که این مصوبات مذکور در جلسه علنی مطرح می‌شود تا مورد بررسی قرار بگیرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала