مذاکرات آمریکا و عربستان برای مقابله نفتی با ایران

© REUTERS / Jonathan Ernstمذاکرات آمریکا و عربستان برای مقابله نفتی با ایران
مذاکرات آمریکا  و عربستان برای مقابله نفتی با ایران  - اسپوتنیک ایران
Telegram
ریک پری، وزیر انرژی آمریکا روز سه شنبه در واشنگتن با خالد الفلاح، وزیر نفت عربستان و ریما بنت بندر، شاهزاده سعودی دیدار کرد.

به گزارش اسپوتنیک، در اطلاعیه وزارت انرژی آمریکا ضمن اعلام این مطلب گفته می شود وزیران انرژِی دو کشور تعدادی از موضوعات از جمله ثبات بازارهای جهانی نفت، آغاز دوره ریاست عربستان در گروه بیست و ادامه همکاری عربستان سعودی و امریکا در زمینه های انرژِی و فناوری های نوین را مورد بحث قرار دادند.

در اطلاعیه منتشره خاطرنشان می شود پری و الفلاح تاکید کردند همکاری آمریکا و عربستان برای تأمین نفت برای بازارهای جهانی و "جبران اختلالات مخصوصاً با توجه به اقدامات تجاوز کارانه ایران برای برهم زدن ثبات در بازارها" ادامه خواهد یافت.

علاوه بر این طرفین همکاری برای تدوین استراتژی مشترک در زمینه انرژی از منابع تجدید پذیر انرژی گرفته تا صنعت انرژی اتمی غیر نظامی و حفاظت از تاسیسات حیاتی انرژی را مورد بحث قرار دادند.

آنها پیروی کشورهای خود در زمینه نوآوری در زمینه هایی همچون مغز مصنوعی و ارتباط میان انرژی و آب را مورد تاکید قرار دادند.

هشتم ماه مه سال گذشته ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور امریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدیدی علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد و به دنبال آن تحریم های واشنگتن علیه ایران از جمله تحریم احیا و تشدید شدند.  آمریکا تلاش می کند دیگر کشورها نیز ایران را تحریم کنند و از جمله از خرید نفت ایران امتناع ورزند.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала