انهدام شبکه مخوف «گربه های وحشی» در ایران + عکس

© Fotolia / BillionPhotosانهدام شبکه مخوف «گربه های وحشی» در ایران
انهدام شبکه مخوف «گربه های وحشی» در ایران  - اسپوتنیک ایران
Telegram
زورگیران آدمکش در عملیات گسترده پلیس آگاهی در مشهد به دام افتادند

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، با متلاشی شدن شبکه مخوف معروف به «گربه‌های وحشی» در مشهد راز یک فقره قتل و زورگیری‌های خشن توام با ضرب و جرح‌های هولناک فاش شد.  پرونده «گربه‌های وحشی» از حدود ۱۱ روز قبل زمانی در دستور کار پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت که سه جوان موتورسوار با حرکت در جهت خلاف حرکت خودرو‌ها وارد خیابان امامیه ۸۱ در منطقه قاسم آباد شدند. آنان که به دنبال طعمه‌ای برای زورگیری می‌گشتند که با دیدن دو جوان ۲۱ و ۲۲ ساله روی نیمکت یکی از پارک های مشهد به قصد دزذیدن گوشی های موبایل به آنها حمله کرده و یکی از آنها از انها را با قمه به قتل رساندند.

جوان ۲۲ ساله با مشاهده رفتار‌های خطرناک موتورسواران، پا به فرار گذاشت، اما دوست ۲۱ ساله او که «امیراسدی» نام داشت به دام زورگیران خشن افتاد. سه جوان موتورسوار بی رحمانه قمه‌ای را بیرون کشیدند و به قصد گوشی قاپی به جوان ۲۱ ساله حمله ور شدند. یکی از زورگیران با بی رحمی قمه را بالا برد و ضربه‌ای به شاهرگ گردن امیر وارد آورد و سپس با ضربه‌های پیاپی دیگر او را نقش بر زمین کرد، اما امیر گوشی خود را به دزدان سنگدل نداد و آن‌ها با رها کردن طعمه زخمی خود از محل گریختند.

جوان مجروح هنوز ۳۰ قدم بیشتر به سمت منزلشان نرفته بود که بی رمق روی سنگفرش خیابان افتاد و دوست فراری اش به کمک او شتافت. اگرچه دقایقی بعد پیکر این جوان بی گناه توسط نیرو‌های اورژانس به بیمارستان طالقانی منتقل شد، اما تلاش پزشکان برای نجات او از مرگ بی نتیجه ماند چرا که امیر بر اثر عوارض ناشی از ضربه قمه جان باخت.

با گزارش این حادثه تلخ به قاضی ویژه قتل عمد، بلافاصله قاضی کاظم میرزایی به همراه گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی عازم بیمارستان شد و به تحقیق میدانی در این باره پرداخت.

بررسی‌های مقدماتی حاکی از آن بود که «زورگیران خشن» قبل از اقدام به جنایت، دو برادر را نیز در بولوار آزادی مشهد به قصد «گوشی قاپی» هدف اصابت ضربات قمه قرار داده اند. در حالی که تحقیقات گسترده‌ای با دستور قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد برای شناسایی زورگیران موتورسوار آغاز شده بود، آنان بی رحمانه افراد دیگری را نیز طعمه ضربات هولناک خود کردند. این گونه بود که دادستان مرکز خراسان رضوی وارد عمل شد و دستور داد تا گروه ویژه تخصصی از کارآگاهان ورزیده پلیس آگاهی با هدایت و راهنمایی‌های قاضی کاظم میرزایی به ردیابی دزدان خشن بپردازند. به دنبال این دستور قضایی، بلافاصله جلسه تجزیه و تحلیل‌های اطلاعاتی تشکیل شد. گروه تخصصی از کارآگاهان اداره جنایی با همکاری شبانه روزی کارشناسان اداره اطلاعات جنایی وارد عمل شدند. در همین زمینه سردار محمد کاظم تقوی (فرمانده انتظامی خراسان رضوی) با نظارت مستقیم بر رصد‌های اطلاعاتی و عملیاتی کارآگاهان، دستورات محرمانه‌ای را نیز برای ریشه یابی باند‌های زورگیری و شناسایی آن‌ها در ادامه عملیات دستگیری عاملان جنایت صادر کرد.

بررسی‌های میدانی کارآگاهان که زیر نظر مستقیم قاضی میرزایی ادامه داشت، بیانگر آن بود که دزدان مذکور ابتدا طعمه‌های خود را با قمه، خنجر و چاقو هدف قرار می‌دهند و سپس گوشی آنان را به یغما می‌برند. به همین دلیل برخی از شهروندانی که طعمه زورگیران خشن قرار گرفته بودند به آنان لقب «گربه‌های وحشی» می‌دادند. بالاخره چهار شب قبل، عملیات دستگیری زورگیران در حالی آغاز شد که کارآگاهان اداره جنایی با پیگیری و بررسی‌های شبانه روزی موفق شدند شماره پلاک مالک موتورسیکلت را نیز به دست آورند، اما آن‌ها در این عملیات اعضای چندین باند زورگیری را شناسایی کرده بودند که در قالب یک شبکه گسترده به فعالیت‌های مجرمانه خود ادامه می‌دادند.

این عملیات از سحرگاه چهار شب قبل زمانی آغاز شد که کارآگاهان ابتدا به سراغ جوانی به نام «محمد «(خریدار موتورسیکلت) رفتند و او را زیرنظر گرفتند. در ادامه عملیات تعقیب و مراقبت، تعداد دیگری از زورگیران و همدستان شبکه معروف به «گربه‌های وحشی» نیز شناسایی شدند.

​با دستگیری «محمد- خ» در بولوار دوم طبرسی عملیات شبانه روزی کارآگاهان در حالی با هدایت قاضی با تجربه دادسرای عمومی و انقلاب مشهد وارد مرحله جدیدی شد که سه شبانه روز کارآگاهان ویژه به همراه قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای مشهد چشم بر هم نگذاشتند چرا که قرار بود همه عملیات دستگیری برای جلوگیری از فرار «گربه‌های وحشی» در ساعات اولیه بامداد صورت گیرد. این گونه بود که در یک عملیات هماهنگ و غافلگیرانه تعداد زیادی از زورگیران در تور کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی گرفتار شدند و حدود ۱۰ عضو شبکه «گربه‌های وحشی» نیز به دام افتادند، اما هنوز «حسین الف» عامل جنایت «پارک خطی» فراری بود تا این که ظهر پنج شنبه گذشته او نیز در منزل دوست دخترش به چنگ کارآگاهان افتاد و این گونه پرونده شبکه «گربه‌های وحشی» در پلیس آگاهی گشوده شد.

بنابر گزارش اختصاصی روزنامه خراسان، عملیات کارآگاهان در این جا پایان نیافت چرا که فرمانده با تجربه خراسان رضوی از کارآگاهان خواسته بود عملیات را برای شناسایی دیگر مجرمان خطرناک و مرتبط با این شبکه ادامه دهند.

به همین دلیل روز گذشته ده‌ها تن از شهروندان مشهدی با حضور در پلیس آگاهی خراسان رضوی ضمن قدردانی از سردار تقوی و دستگاه قضایی مشهد، به شناسایی اعضای این شبکه خطرناک زورگیری پرداختند و خواستار مجازات سریع عاملان زورگیری‌های خشن در ملأ عام شدند؛ بنابراین گزارش، طبق اظهارات برخی شاکیان، در میان دستگیرشدگان دو مالخر گوشی‌های سرقتی که تبعه خارجی هستند نیز دیده می‌شوند. در همین حال تعدادی از شهروندان که طعمه زورگیری‌های خشن شده بودند نیز از دستگاه قضایی و به ویژه قاضی صادقی (دادستان مرکز خراسان رضوی) برای برخورد‌های جدی با باند‌های جرایم خشن، تقدیر کردند و رسیدگی سریع به پرونده «گربه‌های وحشی» را نیز خواستار شدند.

شایان ذکر است، تحقیقات در این پرونده جنایی حساس با شناسایی دیگر عوامل زورگیری‌های هولناک در مشهد همچنان ادامه دارد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала