گری سیک خطاب به پمپئو: ظریف از تو بهتر است

© REUTERS / Carlos Barriaگری سیک خطاب به پمپئو: ظریف از تو بهتر است
گری سیک خطاب به پمپئو: ظریف از تو بهتر است - اسپوتنیک ایران
Telegram
عضو پیشین شورای امنیت ملی آمریکا، پس از تحریم وزیر خارجه ایران به مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا تاخت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، گری سیک، استاد دانشگاه کلمبیا و عضو پیشین شورای امنیت ملی آمریکا در صفحه شخصی خود در فیس بوک به تحریم شدن وزیر امور خارجه ایران توسط آمریکا واکنش نشان داد و خطاب به پمپئو نوشت: وقتی که وزیر امور خارجه دشمن نسبت به خودت دیپلماتی بهتر، سخنگویی بهتر، توییت‌کننده‌ای بهتر و نماینده‌ای بهتر برای کشورش باشد، سعی کن ساکتش کنی.

واکنش وزارت خارجه ایران به اعمال محدودیت های بانکی برای ایرانیان مقیم مالزی - اسپوتنیک ایران
هراس آمریکایی ها از هنر مذاکراتی ظریف

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه نام محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران را در فهرست افراد تحریم شده قرار داد.

پیش از این مقامات آمریکایی اعلام کرده بودند که قصد دارند ظریف را تحریم کنند ولی برخی از رسانه‌های غربی در آن زمان گزارش دادند که آمریکا احتمالا به خاطر عواقب این موضوع در تصمیم خود تجدیدنظر خواهد کرد ولی روز چهارشنبه به وقت محلی آمریکا وزیر امور خارجه کشورمان را در لیست تحریمی خود قرار دادند.

به دنبال تحریم وزیر امور خارجه ایران، ظریف در حساب توییتری خود نوشت: دلیل اینکه آمریکا مرا تحریم کرده این است که من «سخنگوی اول ایران در سراسر جهان هستم».

وی افزود: این حقیقت واقعا دردناک است؟ این اقدام تاثیر روی من یا خانواده‌ام ندارد. چون من دارایی یا منافعی خارج از ایران ندارم. از شما تشکر می‌کنم که مرا به عنوان چنین تهدید بزرگی برای اهدافتان محسوب می‌کنید.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала