شهادت سازماندهنده عمل تروریستی 11 سپتامبر

© AP Photo / Chao Soi Cheong حادثه ۱۱ سپتامبر
 حادثه ۱۱ سپتامبر  - اسپوتنیک ایران
Telegram
خلید شیخ محمد یکی از سازماندهندگان عمل تروریستی برای دادن شهادت ابراز آمادگی کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه «وال استریت ژورنال»، خلید شیخ محمد یکی از سازماندهندگان عمل تروریستی 11 سپتامبر 2001 در آمریکا اعلام کرد اگر مقامات آمریکا تقاضای حکم اعدام برای او نکنند حاضر است به نفع افراد و شرکت هایی که از عربستان سعودی در این رابطه شکایت کرده بودند،شهادت بدهد.

پیشتر خویشاوندان قربانیان عمل تروریستی 11 سپتامبر از عربستان سعودی شکایت کرده بودند. آنها عربستان را به تأمین سرمایه و حمایت از گروه تروریستی «القاعده»  متهم کرده بودند. شکایت علیه عربستان سعودی و شرکت های غربستانی مرتبط با خانواده اوسامه بن لادن حاوی درخواست پرداخت غرامتی به مبلغ 4 میلیارد و 200 میلیون دلار بود.

شیخ محمد در نامه‌ای که برای دادگاه ارسال کرد و هم اکنون در زندان گوانتانامو قرار دارد گفته بود که برای دادن شهادت آماده نیست اما اگر حکم مرگ برای او صادر نشود  می تواند همکاری بیشتری با دادگاه نشان بدهد.

یازدهم سپتامبر سال 2001  تروریست های « القاعده» چند هواپیمای مسافربری را تصرف کردند و آنها را بسوی ساختمان های مرکز تجاری در نیویورک و پنتاگون در آمریکا هدایت کردند.  3000 نفر قربانی این عمل تروریستی شدند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала