دیدار دیپلمات های سفارت روسیه در تهران با خدمه روس نفتکش بریتانیایی

© AFP 2022 / Nico Kempsدیدار دیپلمات های سفارت روسیه در تهران با خدمه روس نفتکش بریتانیایی
دیدار دیپلمات های سفارت روسیه در تهران با خدمه روس نفتکش بریتانیایی - اسپوتنیک ایران
Telegram
تعدای از دیپلمات های سفارت روسیه در تهران با خدمه روس نفتکش توقیف شده بریتانیایی در ایران دیدار کردند.

به گزارش اسپوتنیک، ،سفارت روسیه در تهران با انتشار پیامی در توئیتر از دیدار تعدادی از اعضای این سفارت خانه با خدمه روس نفت کش توقیف شده انگلیسی در بندرعباس خبر داد.

در این پیام آمده؛ کارکنان سفارت با شهروندان روسی اعضای خدمه تانکر StenaImpero دیدار کردند. خدمه روسی این کشتی در سلامت هستند.  سفارت روسیه در رابطه با تاریخ بازگشت آنها به خانه در تماس نزدیک با شرکای ایرانی است.

تماس مقامات ايران با سفارت روسيه درباره خدمه نفتكش توقيف شده - اسپوتنیک ایران
تماس مقامات ايران با سفارت روسيه درباره خدمه نفتكش توقيف شده

شایان ذکر است که نفتکش بریتانیایی که در تنگه هرمز توقیف شد، 23 خدمه دارد که سه نفر از خدمه این نفتکش، شهروند روسیه هستند.

تنش ها در خلیج فارس و مناطق اطراف آن طی ماه های اخیر روبه وخامت گذاشته است. در اواسط ماه ژوئن در دریای عمان دو نفتکش Front Altair  و Kokuka Courageous مورد حمله قرار گرفتند.

بر اساس برخی گزارشات، حمله یک اژدر موجب این انفجار و آتش سوزی در نفتکش ها شده است. با این حال تا کنون هیچ تایید رسمی در خصوص علت این حادثه وجود ندارد. ایران نیز به نوبه خود هرگونه دخالت در این حملات را رد می کند.

پس از این حادثه، ایران یک فروند پهپاد شناسایی آمریکایی که حریم هوایی ایران را نقض کرده بود هدف قرار داد و آنرا سرنگون کرد. آمریکا در واکنش یه این موضوع اعلام کرد که پهپاد این کشور بر فراز تنگه هرمز و در حریم هوایی بین المللی هدف قرار گرفته شده است. در ادامه نیز نیروی دریایی آمریکا از انهدام یک فروند پهپاد ایرانی بر فراز تنگه هرمز خبر داد که ایران این موضوع را تکذیب می کند.

در ادامه این تنش ها، روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که عصر روز جمعه، 28 تیر، یک فروند نفتکش انگلیسی با نام   stena impero   هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد. 

گزارش شده که توقیف این نفتکش بریتانیایی پاسخی از سوی ایران به نفتکش این کشور در جبل الطارق بوده که گفته می شود تحریم های اروپا علیه سوریه را نقض کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала