بخشش جریمه بدهکاران مالیاتی در ایران

© Photo / IRNAبخشش جریمه بدهکاران مالیاتی در ایران
بخشش جریمه بدهکاران مالیاتی در ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس سازمان امور مالیاتی ایران طبق برآوردها فرار مالیاتی را 40 هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، امید علی پارسا، رئیس سازمان امور مالیاتی ایران رقم فرار مالیاتی در کشور را قطعی ندانست ولی اعلام کرد که طبق برآوردهای سازمان مالیات، 40 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در ایران صورت گرفته است.

وی افزود: باتوجه به سهم قاچاق و عوامل پنهان در این مسئله، رقم فرار مالیاتی در کشور قطعی نیست اما طبق برآوردهای ما، 40 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی رخ داده است.

وی با بیان اینکه مودیان مالیاتیِ بخش خصوصی که تا پایان شهریور نسبت به پرداخت معوقات مالیاتی خود اقدام کنند، جرائم‌شان به صورت 100 درصد بخشیده می‌شود، خاطرنشان کرد: در این بخشنامه که یکشنبه هفته آینده صادر می‌شود برای معوقات بخش دولتی هم تخفیف‌هایی در نظر گرفته شده است. 

پارسا با بیان اینکه وزرات راه و شهرسازی قول داده ‌زیرساخت لازم برای شناسایی خانه‌های خالی را تا پایان امسال فراهم کند، تصریح کرد: این سامانه، گرفتن مالیات از خانه‌های خالی را ممکن می‌کند. 

وی گفت: داشتن اطلاعات اقتصادی شهروندان حق حاکمیت است. نمی‌شود ارائه اطلاعات اقتصادی به سازمان امور مالیاتی را دخالت در حریم شخصی عنوان کرد و انتظار دریافت عادلانه مالیات را هم داشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала