ادامه بحث ها درباره ایرانی الاصل نبودن یکی از نمایندگان مجلس ایران

© Sputnik / SHAادامه بحث ها درباره ایرانی الاصل نبودن یکی از نمایندگان مجلس ایران
ادامه بحث ها درباره ایرانی الاصل نبودن یکی از نمایندگان مجلس ایران  - اسپوتنیک ایران
اشتراک
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران ضمن تاکید بر اینکه جواد کریمی قدوسی، یکی از اعضای این کمیسیون دارای تابعیت و شناسنامه ایرانی است بطور ضمنی به ایرانی الاصل نبودن وی اشاره کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از وبسایت خبر فوری،  سید حسین نقوی حسینی، سحنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران  گفت: او گفت: در ایرانی بودن اقای کریمی قدوسی بحثی نیست اما در اینکه ایرانی الاصل باشند بحث وجود دارد. اگر کاندیدا ریاست جمهوری شوند حتما رد می شوند اما ایشان تابعیت ایران و شناسنامه ایران دارند.

سحنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،در خصوص "اظهارنظر های برخی نمایندگان و انتقادات تندشان نسبت به یکدیگر در صحن علنی مجلس" گفت: مجلس محل تضارب افکار است و همه باید دیدگاه های خود را مطرح و نظرات خود را بیان کنند اما این امر اداب، اصول و چارچوب های خاص خود را دارد. در تضارب افکار نباید به شخص یا حوزه انتخابیه و یا مردمی توهین و بی احترامی شود.

او ادامه داد: همه نمایندگان از اینکه همکاران خود را مورد خطاب قرار دهند یا جملات توهین امیزی نسبت به یکدیگر بیان کنند، باید خودداری کنند. 

اشاره سید حسین نقوی حسینی به سخنان جلیل رحیمی‌ جهان آبادی است که خطاب به جواد کریمی قدوسی گفت:" شما چکاره مملکت هستید که به وزیر، به رئیس جمهور و حالا به نماینده مردم در مجلس می تازید و ما را غیرانقلابی می نامید و خطاب می کنید؟! چه کسی به شما شناسنامه ایرانی داده است، چه کسی به شما اجازه داده است به ارکان نظام بتازید، چند روز سابقه جبهه دارید، چندتا عملیات شرکت کرده اید که به درجه سرداری رسیدید؟ از کی شما ایرانی شدید که ما ایرانی نبودیم."

نقوی حسینی در خصوص "اظهار نظر ها درباره نداشتن تابعیت ایرانی کریمی قدوسی" گفت: در اینکه کریمی قدوسی ایرانی است و شناسنامه ایرانی و تابعیت ایرانی دارد تردیدی وجود ندارد. بین استان خراسان و سیستان بلوچستان با کشورهای همسایه مراودات زیادی وجود داشته است. خیلی از کسانی که در ان طرف مرز بوده اند به داخل ایران آمدند و شناسنامه و تابعیت ایران را دریافت کردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی بیان کرد: در انتخابات ریاست جمهوری دوره اول جمهوری اسلامی، جلال الدین فارسی کاندیدای ریاست جمهوری بود که طرفدار های زیادی هم داشت اما شورای نگهبان در بررسی هایش متوجه شد که ایشان ایرانی الاصل نیست زیرا شرط ریاست جمهوری، ایرانی الاصل بودن است اما شرط نمایندگی تابعیت ایرانی است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала