وزیر خزانه‌داری انگلیس استعفای خود را اعلام کرد

© AFP 2022 / Justin Tallisوزیر خزانه‌داری انگلیس استعفای خود را اعلام کرد
وزیر خزانه‌داری انگلیس استعفای خود را اعلام کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر خزانه‌داری انگلیس اعلام کرد که پیش از تغییر نخست وزیر این کشور استعفا می‌دهد.

به گزارش اسپوتنیک، فیلیپ هاموند، وزیر خزانه‌داری انگلیس در برنامه " TheAndrew Marr Show" کانال تلویزیونی بی‌بی‌سی اعلام کرد که پیش از تغییر نخست وزیر کشور، در روز چهارشنبه 24 ژوئیه، استعفا می‌دهد.

Премьер-министр Великобритании Тереза Мэй - اسپوتنیک ایران
احتمال خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بدون معامله با بروکسل

هاموند اظهار داشت: من نمی خواهم اخراج شوم. من قصد دارم استعفا بدهم ... قصد دارم درخواست استعفای خود را قبل از اینکه ترزا می برای تقدیم استعفای خود به کاخ بکینگام برود، در روز چهارشنبه به او ارائه کنم.

به گفته هاموند، او این تصمیم را با توجه به این نکته که دیدگاه‌هایش در مورد آینده کشور متفاوت با بوریس جانسون است که به اعتقاد وی نخست وزیر جدید انگلیس خواهد شد. وزیر خزانه‌داری توضیح داد که هرگز با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (Brexit) بدون توافق، موافقت نخواهد کرد.

هاموند در اوایل ماه ژوئیه در یک سخنرانی در مجلس عوام گفت که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون توافق، 90 میلیارد پوند (114 میلیارد دلار) هزینه خواهد داشت. وی همچنین تاکید کرد که هر کسی که بعنوان نخست وزیر این کشور انتخاب شود، در صورت خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا، انگلیس را به سمت یک فاجعه هدایت خواهد کرد.

بریتانیا آماده خروج سخت از اتحادیه اروپا - اسپوتنیک ایران
بریتانیا آماده خروج سخت از اتحادیه اروپا

پیش از این نیز دیوید گوک، وزیر دادگستری بریتانیا گفته بود که "دیگر نمی‌تواند با بوریس جانسون، که به دنبال رسیدن به برگزیت بدون توافق است، کار کند". به گفته گوک خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بدون توافق با "تحقیر ملی" همراه خواهد شد.

وزیر دادگستری بریتانیا اعلام کرد: هفته آینده نامه استعفای خود را تسلیم ترزا می، نخست وزیرفعلی، خواهد کرد پیش از آنکه توسط جانشین احتمالی وی (بوریس جانسون) برکنار شود.

بوریس جانسون روز 7 ژوئیه اعلام کرد که انگلیس در 31 اکتبر با و یا بدون توافق آماده است تا اتحادیه اروپا را ترک کند. جانسون تاکید کرد که لندن از 29 مارس آماده است تا از اتحادیه اروپا خارج شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала