همراهی تک ‌تک کشتی‌های انگلیس برای نیروی دریایی سلطنتی غیرممکن است

© AFP 2022 / Karim Sahibهمراهی تک ‌تک کشتی‌های انگلیس برای نیروی دریایی سلطنتی غیرممکن است
همراهی تک ‌تک کشتی‌های انگلیس برای نیروی دریایی سلطنتی غیرممکن است - اسپوتنیک ایران
Telegram
معاون وزیر دفاع انگلیس نیروی دریایی سلطنتی را برای مدیریت منافع این کشور بیش از حد کوچک دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اسکای نیوز، توبیاس الوود، معاون وزیر دفاع انگلیس با تاکید بر اینکه همراهی تک ‌تک کشتی‌های این کشور امری غیرممکن است، اظهار داشت: نیروی دریایی سلطنتی برای مدیریت منافع ما در سرتاسر جهان، بیش از حد کوچک است.

اتهام انگلیس علیه روسیه در توقیف نفتکش این کشور در ایران - اسپوتنیک ایران
اتهام انگلیس علیه روسیه در توقیف نفتکش این کشور توسط ایران

معاون وزیر دفاع انگلیس در خصوص واکنش لندن نسبت به اقدام ایران در توقیف نفتکش انگلیسی گفت: انگلیس در حال بررسی گزینه ها برای پاسخ به توقیف نفتکشی است که با پرچم این کشور فعالیت می کرد. نخستین و مهمترین مسئولیت ما این است که مطمئن شویم راه حلی را برای موضوع کشتی کنونی بدست آمده و نیز کشتی های دیگر با پرچم انگلیس با امنیت در این آبها فعالیت می کنند.

این در حالی است که جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلیس روز گذشته اعلام داشت که کمیته واکنش اضطراری دولت انگلیس شرایط را مفصل مورد بحث قرار داده و روز دوشنبه بیانیه‌ای درباره اقداماتی که لندن اتخاذ خواهد کرد به پارلمان ارائه خواهد شد.

پیش از این روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که عصر روز جمعه، 28 تیر، یک فروند نفتکش  انگلیسی با نام  stena impero  هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала