اقدامات آمریکا احتمال خطر درگیری را افزایش می دهد

© Sputnik / Grigoriy Sisoev /  مراجعه به بانک تصاویر اقدامات آمریکا احتمال خطر درگیری را افزایش می دهد
اقدامات آمریکا احتمال خطر درگیری را افزایش می دهد - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه اعلام کرد که اقدامات آمریکا در تنگه هرمز احتمال خطر درگیری را افزایش می دهد.

به گزارش اسپوتنیک، کنستانتین کاساچوف، رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه گفت: نه واشنگتن و نه تهران تمایل به یک جنگ واقعی ندارند. اما اقدامات آمریکا در تنگه هرمز خطر درگیری را افزایش می دهد.

احتمال تحقیق از خدمه نفتکش بریتانیایی در ایران - اسپوتنیک ایران
احتمال تحقیق از خدمه نفتکش بریتانیایی در ایران

کاساچوف افزود: من فکر نمی کنم که تقویت حضور نظامی آمریکا در منطقه به شدت احتما درگیری نظامی را افزایش دهد و ایران و آمریکا علاقمند به یک درگیری نظامی واقعی را ندارند، اما با این حال جنگ روانی ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد که آمریکا این حق را دارد که در آبهای بین المللی مانورهای خود را برگزار کند. اما تاریخ نشان می دهد که حضور نظامی آمریکا در هر منطقه، عاملی امنیت نیست و بلکه موجب افزایش خطر تنش می شود.

کاساچوف گفت: همچنین آمریکا، سپاه پاسداران ایران را فهرست سازمان های تروریستی قرارداد و ایران نیز در پاسخ به این اقدام سنتکام را ترویست اعلام کرد.

 کنستانتین کاساچوف افزود: ما می بینیم که این وضعیت با پایانی نامشخص همچنان ادامه دارد و تنها به احتیاط طرفین در این وضعیت امیداریم.

پیش از این ایران از توقیف یک نفتکش بریتانیایی در تنگه هرمز خبر داد که به یک قایق ماهیگیری برخودر کرده است و پس از این حادثه به دلیل عدم نفتکش بریتانیایی به هشدار های نیروهای سپاه، توقیف و به بندرعباس انتقال داده شد.

به گفته مقامات ایرانی در این نفتکش 23 خدمه از کشورهای هند، روسیه، لتوانی و فیلیپین حضور دارند.

شایان ذکر است که روز گذشته روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که عصر روز جمعه، 28 تیر، یک فروند نفتکش  انگلیسی با نام  stena impero  هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала