چرا چنین تعداد زیادی از مردم از استان لرستان ایران مهاجرت می کنند؟

© Sputnik / لرستان
لرستان - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان با اشاره به اینکه این استان رتبه اول مهاجرت را در ایران دارد، گفت: نرخ بیکاری در لرستان ۱۳.۵ درصد است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان ، علی هادی چگنی در شورای برنامه ریزی و توسعه لرستان با بیان اینکه لرستان در بحث مهاجرت رتبه اول در ایران را دارد، اظهار داشت: سالانه حدود ۱۲ هزار نفر از استان مهاجرت می‌کنند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های مهم کشاورزی لرستان، گفت: از حدود ۱۳ میلیارد متر مکعب آب ۹ میلیارد متر مکعب در استان تولید می‌شود و ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب از استان‌های همجوار تولید می‌شود و به صورت رواناب از لرستان خارج می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان با بیان اینکه از این میزان فقط یک میلیارد متر مکعب آب در استان استفاده می‌شود، گفت: ۱۶ سد در لرستان وجود دارد و این در حالیست که حجم ذخیره آب آن‌ها بسیار کم است و اگر سد‌هایی مانند معشوره اجرایی می‌شد شرایط استان از نظر منابع ذخیره آب خیلی بهتر بود.

چگنی با بیان اینکه لرستان گلوگاه انتقال انرژی بوده و خطوط لوله نفت و گاز زیادی از استان عبور می‌کند و این در حالیست که تنها خسارت‌های این خطوط را در استان داریم، گفت: نرخ مشارکت اقتصادی لرستان نیز ۳۶ درصد بوده و این عدد از میانگین کشوری پایین‌تر است.

وی با اشاره به نرخ بالای بیکاری در لرستان، افزود: این عدد در لرستان ۱۳ و نیم درصد است و میانگین کشور ۱۲ درصد است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала