ایران می خواهد تصاویری درباره سالم بودن پهپاد خود منتشر کند

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / ایران، دروغ آمریکا در سرنگونی پهپاد ایرانی را آشکارمی کند
ایران، دروغ آمریکا در سرنگونی پهپاد ایرانی را آشکارمی کند - اسپوتنیک ایران
Telegram
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد به زودی اسنادی مبنی بر دروغین بودن ادعای آمریکا در سرنگونی پهپاد ایرانی را نشان خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سپاه نیوز، روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی بیانیه ای ادعای آمریکایی‌ها در سرنگون کردن پهپاد ایرانی در تنگه هرمز را مضحک خواند و گفت که به زودی تصاویر پهپاد نیروی هوافضای سپاه از ناوچه آمریکایی ها را منتشر و سند بی پایه و اساس بودن ادعای آنان را در معرض افکار عمومی جهانیان قرار می‌دهیم.

سپاه پاسداران در این بیانیه اعلام کرد: این تصاویر نشان خواهد داد پهپاد نیروی هوافضای سپاه پیش از ورود ناوچه  آمریکایی به تنگه هرمز در حال اجرای ماموریت جاری خود در منطقه بوده و از جمله تصاویر مربوط به رصد و مراقبت از ناوچه مذکور را نیز قبل و حتی بعد از زمان مورد ادعای آمریکایی‌ها به ایستگاه خود ارسال و سالم به پایگاه خود بازگشته است.

روابط عمومی کل سپاه در پایان بیانیه خود تاکید کرده است: یگان های دریایی و هوافضای سپاه بر اساس ماموریت ها ی قانونی خود و در راستای برقراری امنیت آبراه تنگه هرمز و خلیج فارس ، تحرکات بیگانگان به ویژه نیروهای تروریست آمریکا و انگلیسی‌ها در این منطقه راهبردی را هوشمندانه و به طور مستمر تحت نظارت و کنترل دقیق داشته و با اشراف اطلاعاتی و آمادگی های مطمئن موجود، هرگونه اقدام تجاوزکارانه و خلاف قوانین و مقررات بین‌المللی آنان را با پاسخ متناسب، مواجه خواهند ساخت.

پیشتر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که کشتی جنگی نیروی دریایی آمریکا پهپاد ایرانی را در تنگه هرمز سرنگون کرده است. رئیس جمهور آمریکا متذکر شد که پهپاد در حدود 900 متری از کشتی آمریکایی در تنگه هرمز پرواز می کرد. به گفته وی پهپاد امنیت کشتی آمریکایی را به خطر می انداخت. ترامپ دیگر کشورها را فراخواند تا از کشتی های خود در منطقه خلیج فارس محافظت بکنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала