ترامپ: امریکا در صدد تغییر رژیم در ایران نیست

© Sputnik / Iliya Pitalev /  /  مراجعه به بانک تصاویر ترامپ از افزایش محسوس تحریم ها علیه ایران در آینده نزدیک خبر داد
ترامپ از افزایش محسوس تحریم ها علیه ایران در آینده نزدیک خبر داد - اسپوتنیک ایران
Telegram
واشنگتن می خواهد با ایران همکاری و کمک نماید.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا امروز به خبرنگاران گفت که ایالات متحده در صدد تغییر رژیم در ایران نیست بلکه می خواهد با این کشور کمک و همکاری نماید.

ترامپ: «در مسئله ایران پیشرفت زیادی صورت گرفته است.» 

محمد جواد ظریف - اسپوتنیک ایران
ترامپ جنگ با ایران را نمی‌خواهد

این اظهارات در حالی مطرح می شود که چندی پیش جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران گفته بود که رئیس جمهور ترامپ تمایلی به جنگ با ایران ندارد اما شماری افراد نزدیک به وی "دیوانه" جنگ هستند.

در تاریخ 8 مه 2018، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

روابط واشنگتن و تهران پس از بیانات اخیر مقامات جمهوری اسلامی درباره متوقف کردن برخی از اقدامات در چارچوب برجام متشنج تر شده است. دیرتر حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران 60 روز به کشورهای اروپایی عضو برجام مهلت داد تا طی این مدت تعهدات بانکی و نفتی خود در برابر جمهوری اسلامی را اجرا کنند. روحانی نامه هایی با این موضوع را برای رهبران بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه و چین نوشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала