محکوم شدن فیسبوک به پرداخت بیشترین جریمه در طول تاریخ

© Sputnik / Natalia Seliverstova / محکوم شدن فیسبوک به پرداخت بیشترین جریمه در طول تاریخ
محکوم شدن فیسبوک به پرداخت بیشترین جریمه در طول تاریخ  - اسپوتنیک ایران
Telegram
کمیسیون تجارت فدرال آمریکا پس از تحقیقاتی ادامه دار درباره رسوایی کمبریج آنالیتیکا جریمه ای ۵ میلیارد دلاری برای فیسبوک در نظرگرفته است.
به نظر می رسد فیسبوک به یک زمین پرورش ویروس تبدیل شده است - اسپوتنیک ایران
به نظر می رسد فیسبوک به یک زمین پرورش ویروس تبدیل شده است

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  خبرگزاری مهر  ، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا پس از تحقیقاتی ادامه دار درباره ناکامی فیس بوک در حفاظت از اطلاعات مشتریان، روز گذشته رأی به جریمه ۵ میلیارد دلاری فیس بوک داده است. البته وزارت دادگستری آمریکا نیز این رأی را بررسی خواهد کرد.

درحال حاضر شرایط تسویه میان کمیسیون تجارت فدرال و فیس بوک مشخص نیست اما احتمالاً شامل محدودیت‌هایی درباره شیوه کنترل اطلاعات کاربران در فیس بوک نیز باشد.

از مدت‌ها قبل کمیسیون تجارت فدرال مشغول تحقیق درباره اتهامات فیس بوک مبنی بر اشتراک اطلاعات ۸۷ میلیون کاربر در رسوایی کمبریج آنالیتیکا بود.

به طور دقیق محور این تحقیقات بررسی آن بود که آیا اشتراک گذاری اطلاعات توافق میان فیس بوک و قانونگذاران در ۲۰۱۱ را نقض کرده است یا خیر.

برخی نمایندگان دموکرات این جریمه در نظرگرفته شده را کافی نمی‌دانستند.دیوید سیسلین یکی از نمایندگان دموکرات و رئیس کمیته آنتی تراست کنگره آمریکا در این باره گفت: این جریمه فقط بخش اندکی از درآمد سالانه فیس بوک است و سبب نمی‌شود شرکت مذکور درباره مسئولیت حفاظت از اطلاعات مشتریان دقیق‌تر فکر کند.

این درحالی است که درآمد فیس بوک در سه ماهه نخست ۲۰۱۹ میلادی ۱۵.۱ میلیارد دلاربود.

البته هر دو طرف این تسویه از اظهار نظر درخصوص جریمه و شرایط خودداری کردند. طبق نوشته وال استریت ژورنال این بزرگترین جریمه ای است که شرکتی به این کمیسیون پراخت می‌کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала