حذف تراشیدن اجباری موی سر در دوران خدمت سربازی

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / حذف تراشیدن اجباری مو در دوران خدمت سربازی
حذف تراشیدن اجباری مو در دوران خدمت سربازی  - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس اداره منابع انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح ایران از حذف تراشیدن اجباری موی سربازان خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، سردار موسی کمالی، رئیس اداره منابع انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح ایران در این خصوص گفت: سربازی در گذشته همواره با تراشیدن موی سر همراه بوده است و این امر در سال‌های بسیار دور به منظور رعایت بهداشت فردی و ...  انجام می شد و اجباری بود اما در حال حاضر با توجه به ارتقاء بهداشت فردی و امکانات مناسب در یگان‌های نیروهای مسلح و همچنین در راستای خوشایند سازی و افزایش نشاط سربازان، الزام تراشیدن موی سر برای سربازان حذف شد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح ایران با تاکید بر اینکه دیگر هیچ الزامی برای تراشیدن موی سر از سوی سربازان وجود ندارد گفت: تراشیدن موی سر با نمره چهار از سربازی حذف شد و از این به بعد نمره موی سر کارکنان وظیفه دارای مدرک دیپلم و پایین‌تر در مراکز آموزشی 10 و سرباز و سرجوخه در حین خدمت 10 تا 16 خواهد بود.

وی اضافه کرد: همچنین سربازان دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر نیز نمره موی سرشان در مراکز آموزشی 16 و افسر و درجه دار در حین خدمت نیز 16 تا 20 خواهد بود.

کمالی درباره اینکه آیا کسی می‌تواند موی سر خود را با نمره چهار بتراشد نیز اظهارکرد: دیگر الزامی در این زمینه وجود ندارد و اما اگر کسی قصد چنین کاری را داشته باشد، مانعی ندارد.

وی در مورد مدل دادن به موی سر نیز گفت:  مدل‌های نامتعارف ممنوع بوده و نباید در دوران سربازی موی سر به چنین شکلی اصلاح شود و مدل اصلاح باید ساده باشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала