دانشمندان ویژگی افراد با ذهنی سالم را مشخص کردند

© Sputnik / Miroslav Rotar /  مراجعه به بانک تصاویر دانشمندان ویژگی افراد با ذهنی سالم را مشخص کردند
دانشمندان ویژگی افراد با ذهنی سالم را مشخص کردند - اسپوتنیک ایران
Telegram
دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که برای داشتن روان سالم، بهتر است که الکل را کنار گذاشت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از CMAJ، مردان و زنان که هرگز الکل را امتحان نکردند، بیشترین ساکنان ذهنی سالم این سیاره بودند، مخصوصا برای زنان. امتناع از مصرف الکل نیز باعث می شود تا تقریبا همان نتایج را به دست آوریم.

مایکل نیک از دانشگاه هنگ کنگ (چین) گفت: "بشریت به طور فزاینده ای به دنبال نوشیدن است و این میل را بدون داشتن استراتژی موثر نمی توان متوقف کرد. تحقیقات ما بار دیگر نشان داد که نوشیدن متوسط ​​همیشه زندگی یک فرد را بهبود نمی بخشد، بلکه بهتر است آن را به طور کامل کنار بگذاریم. کنار گذاشتن آن در افراد الکلی هم باعث می شود تا به سطح مطلوب ذهنی برسند."

در سال های اخیر، دانشمندان به طور فعال در حال بررسی چگونگی تاثیر الکل بر امید به زندگی، احتمال ابتلا به سرطان، وضعیت ذهنی و سایر ویژگی های انسانی هستند. با وجود شمار زیادی از مطالعات، آنها هرگز به نتیجه قطعی دست نیافتند.

به عنوان مثال، تقریبا ده سال پیش، محققان کشف کردند که نوشیدن مقادیر زیادی آبجو می تواند سرعت رشد سرطان روده را تسریع کند و همچنین ارتباط بین الکل و سرطان پستان را کشف کردند. مشاهدات دیگر نشان داده است که ترکیبی از تنباکو و الکل باعث افزایش اثر سرطان زا آن می شود.

به تازگی کارشناسان سازمان ملل متحد  به این نتیجه رسیدند که حتی مصرف کمی از الکل به شدت تاثیر منفی بر سلامت انسان می گذارد و احتمال ابتلا به سرطان، بیماری های قلبی و حوادث ناگهانی را به طور چشمگیری افزایش می دهد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала