مقام ایرانی: سال گذشته چهارمرحله عملیات دشمن خنثی شده است

© AP Photo / Vahid Salemiمقام ایرانی: سال گذشته چهارمرحله عملیات دشمن خنثی شده است
مقام ایرانی: سال گذشته چهارمرحله عملیات دشمن خنثی شده است - اسپوتنیک ایران
Telegram
سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل ایران بیان داشت که در سال گذشته چهار مرحله عملیات دشمن خنثی شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، سردار غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل روز یکشنبه بیان داشت: بعد از انقلاب اسلامی همواره با دشمن و استکبار درگیر بوده ایم، پس از دفاع مقدس اثر آن تحت عنوان بازدارندگی تا مدتها ادامه داشت. ریشه درگیری آمریکا با ما به دلیل اساس انقلاب اسلامی است که سلطه آمریکا را نفی می‌کند و این خصومت آنها ادامه خواهد داشت.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران خاطر نشان کرد: در سال گذشته اثبات شد که همه تدابیر دشمن با وحدت کلمه و پشت سر رهبری حرکت کردن، شکست خواهد خورد.
وی گفت: آمریکایی ها در تقابل با انقلاب اسلامی پس از ترامپ رویکرد جدیدی را اتخاذ کردند، نگاه آنها این است که اروپایی‌ها را با لفاظی و حرف‌های بدون عمل ما را در برجام نگه دارند و ما از ابتدای سال 98 وارد فاز جدیدی از این جنگ شدیم. استراتژی آمریکایی‌ها در سال 97 استفاده ازفضای مجازی بود که متاسفانه در کشور ما با غفلت مسئولین رشد پیدا کرده است.
سردار جلالی افزود: فضای مجازی امتیازاتی را به دشمن داده که از جمله آن عملیات شناختی است، تمام تلاش دشمن در سال ٩٧ استفاده از فضای مجازی و فشار اقتصادی و نهایتا هدایت مردم برای درگیری با دولت و نظام بود.
وی بیان داشت: در سال 98 آمریکایی ها به این نتیجه رسیدند که باید عامل جنگ نظامی را هم در اذهان مردم تقویت کنند و در این عرصه هم آمریکایی‌ها به دنبال استفاده از پتانسیل ترس از جنگ در داخل جامعه بودند و برخی از عناصر و جریانات خودفروخته در این شرایط می‌گفتند که احتمال جنگ وجود دارد، اما خواست خداوند ساقط کردن پهپاد جاسوسی آمریکا را رقم زد و این اقدام تاکتیکی اثر بلند مدتی در زمینه بازدارندگی خواهد داشت. این اقدام، لایه نظامی طراحی شده توسط دشمن را برای ترساندن مردم به شکست کشاند.
سردار جلالی یادآوری نمود: آمریکایی ها در سال 98 تمام امکانات خود را برای ایجاد نا امنی در کشور فراهم کرده‌اند و هیچ حوزه‌ای وجود ندارد که آنها بتوانند اقدامی انجام دهند و انجام ندهند. وضعیت امنیتی فعلی کشور ناشی از تلاش‌های بی وقفه نیروهای نظامی و امنیتی کشور است.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران خاتمه داد: کسی که مدعی حمله سایبری است و خودش98 درصد زیرساخت‌هایش بر بستر سایبر قرار دارد و طبیعتا بیشترین آسیب پذیری را خواهد داشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала