انتقاد نامزد ریاست جمهوری آمریکا از تصمیم ترامپ برای خروج از برجام

© AFP 2022 / Timothy A. CLARYانتقاد نامزد ریاست جمهوری آمریکا از تصمیم ترامپ برای خروج از برجام
انتقاد نامزد ریاست جمهوری آمریکا از تصمیم ترامپ برای خروج از برجام - اسپوتنیک ایران
Telegram
نماینده مجلس نمایندگان آمریکا خروج یکجانبه این کشور از برجام را تصمیمی اشتباه نامید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی سی بی اس، تولسی گابارد، نماینده مجلس نمایندگان آمریکا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2020 این کشور با انتقاد از سیاست‌های کاخ سفید در قبال ایران تصمیم واشنگتن برای خروج یکجانبه از برجام را تصمیمی اشتباه نامید.

واکنش ایران در برجام به اروپا وابسته است - اسپوتنیک ایران
واکنش ایران در برجام به اروپا وابسته است

گابارد گفت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حال نزدیک کردن واشنگتن به تقابل نظامی با تهران است و خروج یکجانبه از توافق هسته‌ای ایران یک تصمیم اشتباه بود که ترامپ مرتکب آن شد.

نماینده مجلس نمایندگان آمریکا افزود: وجود یک توافق با ایران بهتر از نبود آن است. خطری که اکنون وجود دارد آن است که دولت ترامپ با پاره کردن توافق هسته‌ای در حال نزدیک کردن ما به درگیری نظامی با ایران است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2020 ایالات متحده آمریکا تاکید کرد: استقرار سربازان آمریکایی در منطقه خاورمیانه، چاشنی دینامیت برای جنگی مخرب تر از آنچه که در عراق دیدیم را روشن کرده است.

در تاریخ 8 مه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала