ابراز تاسف اتحادیه اروپا از تصمیم ایران مبنی بر کاهش تعهدات در برجام

© Sputnik / Alexey Vitvitsky / ابراز تاسف اتحادیه اروپا از تصمیم ایران مبنی بر کاهش تعهدات در برجام
ابراز تاسف اتحادیه اروپا از تصمیم ایران مبنی بر کاهش تعهدات در برجام - اسپوتنیک ایران
Telegram
اتحادیه اروپا از تصمیم ایران مبنی بر عقب نشینی از توافق هسته ای برجام، ابراز تاسف نمود.

به گزارش اسپوتنیک، اتحادیه اروپا از تصمیم ایران در کاهش تعهدات از برجام و افزایش سطح غنی سازی اورانیوم تاسف زده شده است. 

ترامپ: ایران پس از برجام، 150 میلیار دلار دارایی مسدود شده را برداشت نموده است - اسپوتنیک ایران
ترامپ: ایران پس از برجام، 150 میلیارد دلار دارایی مسدود شده را برداشت نموده است

خانم مایا کوتسیانچیچ ، سخنگوی اتحادیه اروپا در روز پنج شنبه گفت: "ما در حال پیگیری و رسیدگی به شرایط (معامله هسته ای برجام با ایران) هستیم و موقعیت ما بستگی به اجرای کامل برجام توسط ایران دارد."

او گفت: "ما از اعلام اخیر رئیس جمهور ایران ابراز تاسف می کنیم و در این زمینه از ایران خواسته شده است که به عقب برنگردیم و از اقداماتی که می تواند این توافقنامه را تضعیف کند، برحذر کنیم".

سخنگوی اتحادیه اروپا گفت که بروکسل در ارتباط دائمی با طرفین قرارداد است و در حال بررسی گام های بعدی در چارچوب این قرار داد هستیم.

در ماه های اخیر تنش ها میان ایران و آمریکا به طور قابل توجهی افزایش یافته است و مقامات آمریکا علاوه بر تشدید تحریم ها علیه ایران، تحریم های شدیدی را نیز علیه بخش های کلیدی اقتصاد این کشور اعمال کرد. واشنگتن هدف خود از اعمال این تحریم ها را تغییر رفتار جمهوری اسلامی اعلام می کند. آمریکا به وسیله تحریم های ثانویه، خریداران نفت ایران را مجبور به توقف خرید نفت از این کشور کرد. واشنگتن همچنین سپاه پاسداران ایران را در  فهرست سازمان های تروریستی قرار داد و ایران نیز در پاسخ به این اقدام سنتکام را سازمان تروریستی اعلام کرد و دولت آمریکا را دولت حامی تروریست خواند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала