بندر امام ایران به لاذقیه سوریه وصل می شود

© Sputnik / Mikhail Voskresensky /  مراجعه به بانک تصاویر بندر امام ایران به لاذقیه سوریه وصل می شود
بندر امام ایران به لاذقیه سوریه وصل می شود - اسپوتنیک ایران
اشتراک
مدیرعامل شرکت راه آهن ایران در خصوص اتصال ریلی بندر امام خمینی به بندر لاذقیه در سوریه خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا سعید رسولی روز دوشنبه در نشست سه‌جانبه همکاری‌های حمل و نقل جمهوری اسلامی ایران، جمهوری عراق و جمهوری عربی سوریه بیان داشت: پروژه اتصال سربندر از بندر امام خمینی (ره) به خرمشهر مدنظر قرار گرفته و فاز اول آن در منطقه آزاد خرمشهر آغاز شده است.

وی افزود: با تکمیل خط آهن شلمچه – بصره و در امتداد اتصال بندر امام خمینی (ره) به بندر خرمشهر شاهد اتصال بندر امام خمینی (ره) به بندر لاذقیه سوریه خواهیم بود و اهمیت این کریدور ریلی بسیار بیشتر از سایر کریدورهای ترانزیتی است، چرا که خوزستان قطب بزرگ فولادی و نیز مرکز کشاورزی کشور است.

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران بیان داشت که در این نشست یک سند جامعه سه جانبه در حوزه حمل و نقل ریلی بین سه کشور ارائه شده است که مهمترین محورهای آن در حوزه توسعه حمل و نقل ریلی است، یادآوری نمود: قصد داریم بتوانیم با اتصال راه آهن شلمچه – بصره حلقه مفقوده اتصال خطوط ریلی بین ایران، عراق و سوریه را کامل کنیم.

رسولی گفت: به همین دلیل توسعه حمل و نقل ریلی همواره مورد توجه دولت‌ها قرار دارد و ایران، سوریه و عراق سه کشور همسایه مهم در منطقه هستند و تا کنون همکاری‌های خوبی را بین آنها شاهد بوده‌ایم و امیدواریم در این نشست سه جانبه نیز بتوانیم توافقنامه‌های خود را در حوزه حمل و نقل عملیاتی کنیم.

وی خاطر نشان کرد: هر سه کشور اراده جدی برای توسعه همکاری‌های حمل و نقلی دارند و اتصال ریلی و برقراری کریدورهای ترانزیتی بین ایران، عراق و سوریه خواسته مقامات عالی رتبه هر سه کشور است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала