هشدار سفارت ایران در مسکو درباره سفر به روسیه

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / هشدار سفارت ایران در مسکو درباره سفر به روسیه
هشدار سفارت ایران در مسکو درباره سفر به روسیه - اسپوتنیک ایران
Telegram
سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو با انتشار اطلاعیه ای درباره جلوگیری از ورود ایرانیان به روسیه با وجود داشتن ویزا هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک، بخش رسانه ای سفارت جمهور اسلامی ایران در مسکو با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد به دنبال افرایش ورود افرادی که با هدف ترانزیت از خاک روسیه قصد ورود غیر قانونی به اروپا را دارند، دولت فدراسیون روسیه ضمن وضع قوانین سختگیرانه، نسبت به ورود و خروج اتباع سایر کشورها حساسیت و کنترل بیشتری را در مبادی ورودی و خروجی اعمال کرده است.

این تدابیر سختگیرانه باعث گردیده تا طی ماهه‌ای اخیر تعداد زیادی از اتباع سایر کشورها از جمله هموطنان ایرانی در مبادی ورودی به فدراسیون روسیه نتوانند علیرغم داشتن روادید، اجازه ورود به خاک روسیه را اخذ نمایند و یا در صورت دستگیری در مرزهای خروجی با مجازات‌هایی از قبیل حبس و پرداخت جریمه روبرو گردند. 

در ادامه این اطلاعیه آمده است، یکی از مهمترین عللی که باعث عدم اجازه ورود به خاک روسیه علیرغم داشتن روادید شده اظهارات ضد و نقیض و بعضا مغایر با نوع ویزا می باشد.به همین منظور مامورین مرزی روسیه از مسافر علت سفر به روسیه را خواهند پرسید و در صورتی که اظهارات ارایه شده با نوع ویزا همخوانی نداشته باشد طبق قوانین فدرال مامورین این حق را خواهند داشت تا از ورود مسافر به روسیه جلوگیری بعمل آورند. بدین معنی که مثلا چنانچه فردی برای شرکت در سمینار علمی و یا انجام کار تجاری ویزای توریستی گرفته باشد و در مبادی ورودی این موضوع برای مامورین مرزی روسیه مسجل شود، این فرد حق ورود به روسیه را نخواهد داشت. لذا توجه به این نکته مهم و ضروری می باشد و لازم است به هنگام اخذ روادید از سفارت خانه و یا کنسولگری های روسیه دقیقا هدف از سفر ذکر و قید گردد و علاوه بر اخذ ویزای متناسب با هدف سفر، در صورت مورد سوال قرار گرفتن از سوی مامورین مرزی علت سفر دقیقا متناسب با نوع ویزا اعلام و مستندات مربوطه بطور کامل ارایه گردد. 

سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه با اعلام این موضوع و تاکید بر رعایت قوانین و مقررات کشور میزبان، آمادگی خود برای ارایه راهنمایی و پیگیری مسائل و مشکلات اتباع این کشور اعلام کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала