رئیس جمهور ایران قانون حفاظت از خاک را ابلاغ کرد

© AP Photo / Iranian Presidency Officeرئیس جمهور ایران: تحریم و کرونا نمی‌توانند تولید ما را متوقف کنند
رئیس جمهور ایران: تحریم و کرونا نمی‌توانند تولید ما را متوقف کنند - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس جمهور ایران، یک قانون مصوب مجلس شورای اسلامی این کشور را برای اجرا به وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حفاظت محیط زیست ابلاغ کرد.

به گزارش اسپوتنیک، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، "قانون حفاظت از خاک" را برای اجرا به سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت جهادکشاورزی این کشور ابلاغ کرد.

قانون حفاظت از خاک که 4 خرداد 1398 در مجلس شورای اسلامی ایران و 12 خرداد 98 در شورای نگهبان این کشور به تصویب و تأیید رسیده برای اجرا ابلاغ شد.

این لایحه به پیشنهاد مشترک سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی ایران در جلسه 30 فروردین 1394 هیئت وزیران به تصویب رسیده بود.

با توجه به اینکه مدیریت و بهره برداری از منابع خاک و جلوگیری از آلودگی و تخریب آن یکی از مهمترین چالش‌های حال و آینده کشورهای در حال توسعه به ویژه کشورهای واقع در منطقه خشک و نیمه خشک از جمله ایران شناخته می‌شود و یکی از دلایل مهم مدیریت غیر علمی و سو رفتار با خاک در کشور، نبود قانونی جامع و فراگیر است که بتواند فعالیت‌های کلیه آحاد جامعه، دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط را در جهت جلوگیری از تخریب و آلودگی و مدیریت بهینه خاک کشور هماهنگ نماید.

بنابراین به منظور حفظ پایداری خاک و حفاظت کمی و کیفی، کاربری صحیح و بهره برداری بهینه از خاک و جلوگیری از تخریب و آلودگی آن و احیا، اصلاح و بهسازی خاک‌های تخریب و آلوده شده، لایحه مذکور تهیه و پس از طی مراحل قانونی به صورت قانون ابلاغ شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала