آمریکا: ایران نباید به یک قدرت هسته ای تبدیل شود، آمریکا آماده مذاکره است

© Sputnik / Stanislav Savelyev /  مراجعه به بانک تصاویر آمریکا: ایران نباید به یک قدرت هسته ای تبدیل شود، آمریکا آماده مذاکره است
آمریکا: ایران نباید به یک قدرت هسته ای تبدیل شود، آمریکا آماده مذاکره است - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه تأکید کرد که ایران نباید به یک قدرت هسته ای تبدیل شود و آمادگی خود را برای گفتگو با تهران تایید کند.

به گزارش اسپوتنیک، مورگان اوراتگاس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: "تنها راه حل (برای مشکل ایران) یک توافق جدید و بهتر است که با تمام جنبه های تهدیدات ایران مواجه شود. این تهدیدات در 12 مورد مطرح شده است، همانطور که رییس جمهور (دونالد) ترامپ و وزیر امور خارجه (مایک پمپئو) گفتند، ما آماده بحث هستیم. رهبران ایران می دانند که چگونه با ما تماس بگیرند."

در عین حال، او تأکید کرد که ایران باید برای تهدیدات متعددش پاسخگو باشد و وعده ایران مبنی بر خروج از برجام قدم در مسیر اشتباه است.

در سالگرد خروج آمریکا از معاهده هسته ای — 8 مه — ایران اعلام کرد که از اجرای برخی از تعهداتش که به طور داوطلبانه در برجام در مورد ذخایر اورانیوم غنی شده و آب سنگین صورت گرفته است، خارج خواهد شد. تهران اعلام کرد که خود را در معرض محدودیت قرار نمی دهد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала