تحریم‌های جدید آمریکا علیه بخش پتروشیمی ایران

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / تحریم‌های جدید آمریکا علیه بخش پتروشیمی ایران
تحریم‌های جدید آمریکا علیه بخش پتروشیمی ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت خزانه داری آمریکا تحریمهای جدیدی علیه بخش پتروشیمی ایران وضع کرد.

به گزارش اسپوتنیک، آمریکا ظهر امروز جمعه، هفدهم خرداد ماه به وقت واشنگتن در بیانیه‌ای تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعلام کرد.

ابراز تمایل ترامپ به مذاکره با روحانی

طبق این بیانیه‌ای، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و همچنین 39 شرکت وابسته به صنایع پتروشیمی خلیج فارس تحریم شده‌اند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه خود آورده که شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران ارتباط دارد و به تنهایی نیمی از صادرات پتروشیمی ایران را عهده‌دار است.

سیگال مندلکر معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی اعلام کرد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به شکل سیستماتیک و سازماندهی شده وارد بخش‌های حساس اقتصاد ایران شده است.

هشتم ماه مه سال گذشته ، دونالد ترامپ ، رئئیس جمهور امریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد و به دنبال ان تحریم های واشنگتن علیه ایران احیا و تشدید شدند. آمریکا تلاش می کند دیگر کشورها نیز ایران را تحریم کنند.
روابط امریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ تیره تر شده است. رئیس جمهور آمریکا، ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم می کنند. رهبران ایران در پاسخ ضمن رد این اتهامات قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی مستقل خود ادامه دهند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала