پیش بینی پیامدهای امتناع ترکیه از خرید سامانه روسی اس 400

© Sputnik / Department of the information support of the Baltic region /  مراجعه به بانک تصاویر پیش بینی پیامدهای امتناع ترکیه از خرید سامانه روسی اس 400
پیش بینی پیامدهای امتناع ترکیه از خرید سامانه روسی اس 400 - اسپوتنیک ایران
Telegram
یوری ماواشوف، کارشناس مرکز روسی مطالعه ترکیه معاصر اعلام کرد آنکارا در صورت امتناع از خریداری سامانه های موشکی دفاع هوایی اس 400 برای راضی کردن امریکا وجه و اعتبار خود را از دست داده و دچار شکست راهبردی خواهد شد.

ترامپ پیشنهاد اردوغان برای ایجاد یک گروه کاری برای اس-400 را پذیرفت - اسپوتنیک ایران
ترامپ پیشنهاد اردوغان برای ایجاد یک گروه کاری برای اس-400 را پذیرفت
به گزارش اسپوتنیک، کارشناس روس گفت واشنگتن ضمن مطرح کردن تقاضای امتناع آنکارا از خریداری سلاح روسی ، به ترکیه ضرب العجل داده و قصد سازش ندارد. 
یوری ماواشوف افزود:" به احتمال زیاد این بلوف جدید آمریکا است. واشنگتن گفتگوی برابر حقوق را در نظر ندارد اما حتی اگر پیشنهادات بسیار باصرفه ای مطرح شود، آنکارا درک می کند که امتناع از خرید اس 400 به معنای از دست رفتن وجه و اعتبار ترکیه و شکست راهبردی این کشور خواهد شد و همه کشورهایی که به سیاست مستقل ترکیه باور کرده بودند از آنکارا روگردان خواهند شد".
ولادیمیر بروتر، یک تحلیلگر دیگر روس در این رابطه اعلام کرد امتناع ترکیه از خریدار اس 400 نشان خواهد داد که آنکارا در برابر فشار تسلیم می شود و در اینصورت ترکیه وجه و اعتبار خود در رووابط با روسیه را نیز از دست خواهد داد.
پیشتر آمریکا برای دست برداشتن از خریداری سامانه های موشکی دفاع هوایی اس 400 دو هفته به ترکیه مهلت داده بود.
طبق اطلاعات شبکه تلویزیونی CNBC، واشنگتن خواستار آن است که آنکارا طی این مدت معامله با مسکو را بر هم زده و سامانه های دفاع ضد موشکی پاتریوت را خریداری کند و در غیر اینصورت آمریکا ترکیه را از برنامه اف 35 شرکت لاکهید مارتین حذف خواهد کرد.
علاوه بر این ممکن است آمریکا به محروم کردن ترکیه از صد فروند وعده داده شده جنگنده های اف 35 اکتفا نکند. منابع CNBC خاطرنشان کردند که ممکن است امتناع از اجرای ضرب العجل فوق الذکر باعث اعمال تحریم های واشنگتن علیه انکارا شده و واکنش ناتو را به همراه داشته باشد.
یادآور می شود آمریکا از طرق گوناگون تلاش می ورزد از خریداری سامانه های موشکی اس 400 توسط ترکیه جلوگیری کند اما مقامات آنکارا از جمله رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه بارها اعلام کرده اند از این معامله با روسیه صرفنظر نخواهند نمود.
یک روزنامه ترک به نام "ترکیه"می نویسد ایالات متحده نگران آن است که ترکیه با دریافت سامانه های موشکی روسی اس 400 سیاست مستقلانه تر و پرتحرک تری را در خاورمیانه دنبال کند.
قرار است ترکیه اولین محموله اس 400 را در ماه ژوئیه از روسیه دریافت کند.
سامانه دفاع موشکی متحرک زمین به هوا اس 400 "تریومف" برای نابودی انواع اهداف هوایی دشمن همچون هواپیماهای پارازیت انداز، هواپیماهای رادار محور و کنترل هوایی، هواپیماهای شناسایی و جاسوسی، هواپیماهای استراتژیکی و جنگنده های شکاری، موشک های بالستیک تاکتیکی و تاکتیکی-عملیاتی، موشک های بالستیک میان برد، اهداف هوایی مافوق صوت و دیگر اهداف هوایی پیشرفته ساخته شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала