تخلف دولت در افزایش حقوق کارمندان در مجلس بررسی می شود

© Sputnik / SHAمجلس شورای اسلامی
مجلس شورای اسلامی - اسپوتنیک ایران
Telegram
کارگروهی در مجلس شورای اسلامی برای بررسی تخلف دولت در افزایش حقوق کارمندان تشکیل می شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در این خصوص بیان داشت: بنده، آقای حاجی‌بابایی و نمایندگانی از مرکز پژوهش‌ها و دیوان محاسبات در این کارگروه حضور داریم و ریاست آن نیز به‌عهده امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس است.
وی اطلاع داد که در اولین جلسه این کارگروه و پس از بررسی‌ها، تخلف دولت در افزایش حقوق‌ها محرز شد و افزود: به‌دلیل اینکه دولت تفسیر دیگری از قانون درباره افزایش حقوق‌ها دارد باید این موضوع بررسی شود.
نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس خاطر نشان کرد: نمایندگان مجلس بر این عقیده هستندکه حقوق کارکنان دولت باید 400 هزار تومان و تا 10 درصد افزایش پیدا کند.
وی افزود: دولت در این بخش، حقوق‌های بالا را تا سقف 18 درصد و اما حقوق‌های پایین را تا 2.3دهم درصد افزایش داده است این درحالی است که قانون صراحتاً در این موضوع اشاره داشته که افزایش 400هزارتومانی حقوق کارمندان دولت در سال 98 تغییرناپذیر است و تنها 10 درصد افزایش حقوق به‌میزان دریافتی، باید مدنظر قرار گیرد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: کارگروه تشکیل‌شده به دیوان محاسبات یک هفته فرصت داده تا بررسی‌هایی مجددی درباره افزایش حقوق لایه‌های اقشار داشته باشد تا با در نظر گرفتن این گزارش، در جلسه بعدی که پس از تعطیلات مجلس خواهد بود، جمع‌بندی صورت گیرد.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала