آمریکا می خواهد اما نمی تواند با ایران بجنگد

© AP Photo / Ebrahim Norooziآمریکا می خواهد اما نمی تواند با ایران بجنگد
آمریکا می خواهد اما نمی تواند با ایران بجنگد - اسپوتنیک ایران
Telegram
پس از اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توئیتر تهدید کرد ایران در صورت جنگ بطور کامل نابود خواهد شد و مقامات ایران را به پرهیز از تهدید ایالات متحده فرا خواند، بسیاری از کارشناسان به اندیشیدن درباره این مسئله پرداختند که آیا ازامکانات واقعی برای جنگ با ایران برخوردار است یانه.
موفقیت استراتژی جدید ایران در قبال آمریکا؟ - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
موفقیت استراتژی جدید ایران در قبال آمریکا؟
به گزارش اسپوتنیک، یاکوب کدمی، کارشناس اسرائیلی معتقد است تهدیدات پر سرو صدای رهبر امریکا فاقد پشتوانه جدی است. پیروزی بر ایران از لحاظ صرفاً نظامی ممکن نیست و پنتاگون بهتر از هرکس دیگر از این موضوع با خبر است. امریکاییها با متمرکز کردن همه نیروهای نظامی خود در ایران، خاور دور را لخت کرده و به این ترتیب امکان آزادی عمل را برای چین به وجود خواهند آورد.
کارشناس اسرائیلی ضمن پاسخ داده به سوالی درباره هدف اساسی آمریکا در ایران تاکید کرد ایالات متحده به فکر "سلاح هسته ای" ایران نیست. موضوع سلاح هسته ای برای آمریکائیان فقط دستاویزی جهت وارد کردن فشار بر جمهوری اسلامی با هدف سرنگونی نظام حاکم در این کشور است. آقای کدیمی معتقد است مقامات امریکا نباید امیدوار تغییر رژیم موجود در ایران باشند چون در حال حاضر حکومت در ایران باثبات بوده و هیچکس و هیچ چیز آنرا تهدید نمی کند.
روابط واشنگتن و تهران پس از بیانات اخیر مقامات جمهوری اسلامی درباره متوقف کردن برخی از اقدامات در چارچوب برجام متشنج تر شده است. دیرتر حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران 60 روز به کشورهای اروپایی عضو برجام مهلت داد تا طی این مدت تعهدات بانکی و نفتی خود در برابر جمهوری اسلامی را اجرا کنند. روحانی نامه هایی با این موضوع را برای رهبران بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه و چین نوشت.
فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بارها تهدید کرده اند که می توانند در شرایطی تنگه هرمز را مسدود کنند.
روند رو به وخامت گرائیدن روابط امریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ آغاز شده است. رئیس جمهور امریکا ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم می کنند. رهبران ایران در پاسخ ضمن رد این اتهامات قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی مستقل خود ادامه دهند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала