توضیحات پنتاگون درباره خبر اعزام نیروهای مسلح آمریکا به خاورمیانه

CC BY-SA 2.0 / Arlington County / Arlington County, as seen from the airتوضیحات پنتاگون درباره خبر اعزام نیروهای مسلح آمریکا به خاورمیانه
توضیحات پنتاگون درباره خبر اعزام نیروهای مسلح آمریکا به خاورمیانه - اسپوتنیک ایران
Telegram
پاتریک شاناخان، سرپرست وزارت دفاع امریکا اعزام نیروهای مسلح کشورش به خاور میانه را ممکن دانست اما خاطرنشان ساخت طوری که رسانه ها اطلاع می دهند، صحبت بر سر 10 ـ 5 هزار نفر نیست.

روسیه: آمریکا به دنبال مقابله مستقیم با ایران است - اسپوتنیک ایران
روسیه: آمریکا به دنبال مقابله مستقیم با ایران است
به گزارش اسپوتنیک، شاناخان ضمن غلط نامیدن اخبار منتشره گفت:" ما در حال مطالعه درباره کارهای ممکن برای تقویت نیروهای مسلح خود در خاورمیانه هستیم که می تواند از جمله اعزام نیروهای بیشتر را در نظر بگیرد".
پیشتر اعلام شده بود پنتاگون در شرایط تنش با ایران طرح اعزام چند هزار سرباز دیگر به خاورمیانه را به کاخ سفید عرضه خواهد کرد.
خبرگزاری آسوشیتدپرس اطلاع داده بود که سخن بر سر اعزام ده هزار نفر نظامی است.
طبق اطلاعات منابع فاکس نیوز، همچنین صحبت بر سر استقرار گردان های سامانه های موشکی دفاع هوایی پاتریوت و کشتی های جنگی است.
طوری که اطلاع می دهند هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده و معلوم نیست که کاخ سفید بخشی از طرح های پنتاگون را به تصویب برساند یا همه آنها را.
چندی پیش آمریکا در شرایط متشنج شدن اوضاع در اطراف ایران دستکم هفت کشتی جنگی را در خلیج فارس یا در نزدیکی آن مستقر کرده و سامانه های موشکی پاتریوت را به منطقه منتقل کرده بود.
پنتاگون اعلام کرده است این تسلیحات در پاسخ به نشانه های سطح بالای آمادگی ایران برای اجرای عملیات تهاجمی علیه امریکا و جهت دفاع از منافع ایالات متحده به منطقه اعزام شده اند.
این درحالی است که پیشتر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به سرپرست وزارت دفاع این کشور پاتریک شاناهان اعلام کرده بود نمی خواهد با ایران بجنگد. ترامپ ابراز اطمینان کرده بود که ایران به زودی در واکنش به سیاست قوی خاورمیانه ای دولت آمریکا، مذاکره با آمریکا را آغاز کند. در عین حال آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران نیز اعلام کرده کشورش نمی خواهد با امریکا بجنگد.
روابط واشنگتن و تهران پس از بیانات اخیر مقامات جمهوری اسلامی درباره متوقف کردن برخی از اقدامات در چارچوب برجام متشنج تر شده است. دیرتر حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران 60 روز به کشورهای اروپایی عضو برجام مهلت داد تا طی این مدت تعهدات بانکی و نفتی خود در برابر جمهوری اسلامی را اجرا کنند. روحانی نامه هایی با این موضوع را برای رهبران بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه و چین نوشت.
فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بارها تهدید کرده اند که می توانند در شرایطی تنگه هرمز را مسدود کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала