آزمایش موشک آمریکایی در رزمایش ناتو

© Photo / Missile Defense Agency photoپرتاب موشک ضد موشکی «اس ام-3» آمریکا
پرتاب موشک ضد موشکی «اس ام-3» آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
ناو آمریکایی در رزمایش های بزرگ ناتو در دفاع ضد موشکی شرکت کرد.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به گزارش منتشره فرماندهی ناوگان آمریکا در اروپا، ناو آمریکا در رزمایش های بزرگ ناتو در دفاع ضدموشکی شرکت کرد و پرتاب موشک SM-3 را به انجام رساند.

مطابق با اطلاعات ناتو، کشتی های جنگی 9 کشور در رزمایش های دفاع ضد هوایی و ضد موشکی«سپرمخوف» شرکت داشتند که تا 19 ماه مه در سواحل اسکاتلند ادامه خواهد داشت.

در جریان این رزمایش، کشتی های متحدان- کانادا،دانمارک،فرانسه،ایتالیا، هلند،نروژ،اسپانیا، بریتانیا و آمریکا باید «کشف، رصد و دفاع در مقابل انواع مختلف موشک های بالستیکی و ضد کشتی» را تمرین کنند. 13 کشتی نظامی، 10 هواپیما و حدود 3300 نظامی در این رزمایش شرکت دارند. بعلاوه، هواپیمای گشت دریایی و شناسایی ناتو از نوع «آواکس»نیز در این تمرینات نظامی شرکت دارند.

در گزارش فرماندهی آمریکا در اروپا آمده است:«ناو USS Roosevelt، پرتاب موشک SM-3 را به انجام رساند. رزمایش ها باعث بهبود تعامل متحدان و هماهنگی بهتر در عرصه دفاع ضدهوایی و ضد موشکی می شود».

مهمترین وسایل دفاع ضد موشکی ناتو از ناو نیروی دریایی آمریکا مستقر در اسپانیا مجهز به سامانه ضد موشکی «ایجیس»،سامانه زمین‌پایه هدایت شونده آمریکایی «ایجیس» در رومانی و رادار هشدار در ترکیه تشکیل شده است. قرار است سامانه های دفاع ضدموشکی آمریکا در رومانی و لهستان مجهز به موشک های مدرن تر ردیاب فراتر از آتمسفر SM-3 بشوند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала