افزایش خرید نفت ایران از سوی چین در ماه مارس

© Fotolia / Edelweissافزایش خرید نفت ایران از سوی چین در ماه مارس
افزایش خرید نفت ایران از سوی چین در ماه مارس - اسپوتنیک ایران
Telegram
اداره گمرک چین از افزایش خرید نفت این کشور از ایران در ماه مارس خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، گمرک چین اعلام کرد که این کشور در ماه مارس روزانه 541 هزار بشکه نفت از ایران خریداری کرده است.

بر این اساس این میزان نشان دهنده افزایش بیش از 30 هزار بشکه‌ای خرید روزانه نفت ایران از سوی چین نسبت به ماه فوریه است.

روز سه شنبه چین درباره حذف معافیت‌های مرتبط با خرید نفت از ایران هشدار داد و اعلام کرد که این تصمیم آمریکا به تشدید نوسان قیمت نفت در بازارهای انرژی خاورمیانه و جهانی منجر می‌شود.

آمریکا روز دوشنبه از مشتریان نفتی ایران خواست تا خرید نفت از ایران را متوقف کنند و اعلام کرد، دیگر معافیت‌های نفتی از تحریم‌های ایران را تمدید نخواهد کرد.

چین، بزرگ‌ترین خریدار نفت ایران است و در مجموع سال گذشته به طور متوسط 585 هزار و 400 بشکه نفت در روز از ایران نفت خریده است که شامل سهم تولید این کشور از میادین نفتی ایران که پکن در آنها سرمایه گذاری کرده است، می شود. آمار گمرک چین شامل هم نفت خام و هم میعانات گازی می‌شود.

بر اساس آمار گمرک چین، پکن در ماه مارس 7.325 میلیون تن یا روزانه 1.72 میلیون بشکه نفت از عربستان خریده که نسبت به مدت مشابه پارسال 60 درصد بیشتر است.

در عین حال، وزیر انرژی عربستان به رویترز گفته است که چین پس از اعلام آمریکا مبنی عدم تمدید معافیت‌های نفتی ایران، هنوز درخواست نفت بیشتر نکرده است.

 

 

 

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала