واکنش آمریکا نسبت به زیردریایی حامل پوزئیدون

Telegram
شناوری زیردریایی «بلگورود» روسیه، آمریکا را به وحشت انداخته است.

به گزارش اسپوتنیک، زیردریایی جدید روسیه یک زیردریایی جنگی نیست و موشکهای بالستیکی حمل نخواهد کرد. زیردریایی روسی، زیردریایی های کوچکتر و پهپادهای «پوزئیدون» را حمل خواهد کرد. رویهمرفته زیردریایی «بلگورود» می تواند 6 «پوزئیدون» را حمل کند.

زیردریایی جدید روسیه به درازای 184 متر می تواند تا عمق 500 متری در آب فرو برود. قدرت جابجایی «بلگورود»50 درصد بیش از شاخص های زیردریایی آمریکایی «اوهایو» است.

آمریکا فاقد این نوع زیردریایی است. این زیردریایی اتمی و بدون سرنشین است و رصد آن دشوار خواهد بود. این زیردریایی پهپادی با کلاهک اتمی پرتاب می کند که نمی توان آن را زد. روس ها امید خود را به این نوع زیردریایی ها بسته اند و به عنوان پاسخ متقابل در صورت بروز جنگ و نابودی تسلیحات هسته ای زمان اتحاد شوروی از آن استفاده خواهند کرد.

قبلا میخائیل بودنیچنکو مدیرعامل کارخانه تولید « پوزئیدون» اعلام کرده بود که زیردریایی حامل سیستم پهپادی «پوزئیدون» بهار سال 2019 به آب انداخته خواهد شد. ولادیمیر پوتین در سال گذشته در پیام خطاب به مجمع فدرال در باره زیردریای اتمی «پوزئیدون» صحبت کرد. این نوع زیردریایی مجهز به  مهمات هسته ای و معمولی خواهد بود که نابودی حیطه وسیعی از اهداف را برای آن ممکن خواهد ساخت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала