پنهان ماندن اسرار زیردریایی روسی برای آمریکا

© Sputnik / Pavel Lvov /  مراجعه به بانک تصاویر زیردریایی «بلگورود» روسیه
زیردریایی «بلگورود» روسیه - اسپوتنیک ایران
Telegram
زیردریایی «بلگورود» روسیه، آمریکایی ها را شگفت زده کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه «Popular Mechanics »، زیردریایی روسی که 22 آوریل به آب انداخته شد حتی از کشتی های جنگی  زمان جنگ جهانی اول بزرگتر است.

به گفته کارشناس کایل میزوکامی، زیردریایی جدید روسیه به درازای 184 متر می تواند تا عمق 500 متری در آب فرو برود. قدرت جابجایی «بلگورود»50 درصد بیش از شاخص های زیردریایی آمریکایی «اوهایو» است.

تجهیز زیردریایی فاتح به موشک ضدکشتی نصر + عکس - اسپوتنیک ایران
تجهیز زیردریایی فاتح به موشک ضدکشتی نصر + عکس

به نوشته نشریه نامبرده، زیردریایی جدید روسیه یک زیردریایی جنگی نیست و موشکهای بالستیکی حمل نخواهد کرد. زیردریایی روسی، زیردریایی های کوچکتر و پهپادهای «پوزئیدون» را حمل خواهد کرد. رویهمرفته زیردریایی «بلگورود» می تواند 6 «پوزئیدون» را حمل کند.

ساتون،کارشناس دیگر آمریکایی اعلام کرد که هنوز تمام امکانات «بلگورود» آشکار نشده است. «روسیه بطورکلی در محرمانه نگه داشتن خصوصیات زیردریایی های جدید خود موفق تر از آمریکا عمل می کند».

ولادیمیر پوتین در سال گذشته در پیام خطاب به مجمع فدرال در باره زیردریای اتمی «پوزئیدون» صحبت کرد. این نوع زیردریایی مجهز به مهمات هسته ای و معمولی خواهد بود که نابودی حیطه وسیعی از اهداف را برای آن ممکن خواهد ساخت.

این زیردریایی اتمی و بدون سرنشین است و رصد آن دشوار خواهد بود. این زیردریایی پهپادی با کلاهک اتمی پرتاب می کند که نمی توان آن را زد. روس ها امید خود را به این نوع زیردریایی ها بسته اند و به عنوان پاسخ متقابل در صورت بروز جنگ و نابودی تسلیحات هسته ای زمان اتحاد شوروی از آن استفاده خواهند کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала