مقام ارشد آمریکایی هر گونه اقدامی را برای بستن تنگه هرمز غیرقابل قبول دانست

© AFP 2023 / EBRAHIM NOROOZI / JAMEJAM ONLINE / مقام ارشد آمریکایی هر گونه اقدامی را برای بستن تنگه هرمز غیرقابل قبول دانست
مقام ارشد آمریکایی هر گونه اقدامی را برای بستن تنگه هرمز غیرقابل قبول دانست - اسپوتنیک ایران
Telegram
یک مقام ارشد آمریکایی مدعی شد که در واکنش به عدم تمدید معافیت های نفتی ایران هر گونه اقدامی از سوی این کشور غیرقابل قبول و غیرموجه است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، یک مقام ارشد آمریکایی که نخواسته نامش فاش شود در حضور جمعی از خبرنگاران گفت: هر اقدامی از سوی ایران برای بستن تنگه هرمز در پاسخ به عدم تمدید معافیت‌های نفتی این کشور، غیرقابل قبول و غیرموجه است و مدعی شد که امارات و عربستان می‌توانند خواسته‌های هشت کشوری که از خرید نفت ایران معاف شده بودند را برآورده کنند.

این مقام همچنین در ادامه مدعی شد که ایالات متحده تلاش می‌کند تا راه ایران را برای دور زدن تحریم‌های نفتی مسدود کند. او همچنین گفته است: هر اقدامی از سوی ایران برای بستن تنگه هرمز در پاسخ به عدم تمدید معافیت‌های نفتی این کشور، غیرقابل قبول و غیرموجه است.

کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای به‌طور رسمی اعلام کرد معافیت‌های تحریمی که برای خریداران بزرگ نفت ایران در نظر گرفته بود، دیگر تمدید نخواهد کرد. بنابراین، این معافیت‌ها روز دوم ماه مه (12 اردیبهشت ماه) پایان خواهد یافت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала