نظر دولت ایران به طرح مقابله به مثل با آمریکا در مجلس

© AFP 2022 / Atta Kenareنظر دولت ایران به طرح مقابله به مثل با آمریکا در مجلس
نظر دولت ایران به طرح مقابله به مثل با آمریکا در مجلس - اسپوتنیک ایران
Telegram
معاون پارلمانی رئیس جمهور ایران بیان داشت که مجری قانون دولت است، دولت برای بهتر عملیاتی و بهتر اجرایی کردن طرح مقابله با مثل با آمریکا اعلام کرد که امیدواریم آنجه که نهایی می شود مطابق با مصالح و منافع کشور باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرآنلاین،حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در توئیتر خود با اشاره به بررسی جزئیات طرح مقابله به مثل با آمریکا و هوشیاری مجلس اینطور نوشت: «برخی با بزرگنمایی به دنبال افزایش تنش هستند؛ قرار نیست مملکت نظامی شده یا تنگه هرمز بسته شود. پیشنهادهای افراطی و احساسی رای نمی آورند».
حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور ایران در این خصوص گفت: زمانی که ترامپ دست به اقدام نابخردانه علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی زد، با واکنش‌های داخلی مواجه شد. دیدیم که گروه‌ها و جریان‌های مختلف سیاسی به دفاع از سپاه برخاستند و انسجام و همدلی خاصی در داخل کشور برای حمایت از سپاه شکل گرفت.
وی ادامه داد: درواقع اقدام ترامپ، کل کشور را بسیج کرد تا از سپاه دفاع کنند. به طبع دولت، شورای عالی امنیت ملی و مجلس‌شورای اسلامی نیز واکنش‌هایی را نشان دادند. بر همین اساس نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی طرح های دو فوریتی و سه فوریتی را تهیه کردند. همگی آن طرح ها در مجلس جمع‌آوری و نهایتا طرحی دو فوریتی تهیه شد.

دمکراسی یا دیکتاتوری آمریکایی - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
دموکراسی یا دیکتاتوری آمریکایی

معاون پارلمانی رئیس جمهور ایران خاطر نشان کرد: از آنجا که طرح تهیه شده برای اقدام متقابل نسبت به آمریکا نیاز به کار کارشناسی دقیق‌تری در مجلس داشت، آقای لاریجانی آن را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارجاع داد تا مورد بررسی قرار گیرد.
وی تاکید کرد: نمایندگان دولت در زمان بررسی طرح مقابله به مثل با آمریکا در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور داشتند، مجموع نظرات و پیشنهادات، تبدیل به پیش‌نویس طرح شد و به صحن علنی مجلس آمد. روز سه شنبه ۲۷ فروردین ماه کلیات این طرح به تصویب رسید و دولت هم موافق بود. وزیر دفاع به نمایندگی از دولت در مجلس حضور داشت و صحبت کرد.
این مقام گفت: البته طرح مقابله به مثل با آمریکا در جزئیات نیاز به بررسی های کارشناسی دقیق تری دارد که رئیس مجلس برای این منظور طرح را به کمیسیون مربوطه ارجاع داد، یکی دو ماده این طرح باید دقیق تر شود. دولت از اول با این طرح موافق بود و آن‌چه به تصویب مجلس شورای اسلامی و به تایید شورای نگهبان برسد و تبدیل به قانون شود، دولت آن را اجرا خواهد کرد.
امیری درخصوص کمک دولت به مجلس برای تدوین و تصویب قانون عملیاتی برای اقدام متقابل نسبت به آمریکا توضیح داد: اظهارات نمایندگان دولت در مجلس از ناحیه اعضای کمیسیون شنیده شد. باید طرح‌هایی تهیه و تبدیل به قانون شود که امکان اجرایی داشته باشد. مجری قانون دولت است در جهت بهتر عملیاتی و بهتر اجرایی کردن این طرح نمایندگان دولت اظهارنظر کردند، انشاءالله امیدوارم آن‌چه که نهایی می‌شود مطابق با مصالح و منافع کشور باشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала