پاسخ ترکیه به آمریکا

© Sputnik / Grigoriy Sisoyev /  مراجعه به بانک تصاویر سوخو 57
سوخو 57 - اسپوتنیک ایران
Telegram
اگر آمریکا به خاطر خریداری سامانه های موشکی دفاع هوایی اس 400 ،ترکیه را از برنامه جنگنده های نسل پنجم اف 35 حذف کند، آنکارا جنگنده های روسی سوخو 57 را خریداری خواهد کرد.

 

اس 400 ، کابوس ناتو - اسپوتنیک ایران
اس 400 ، کابوس ناتو
به گزارش اسپوتنیک، یک منبع در وزارت دفاع ترکیه به نشریه Defence News گفت:" اگر متحدان امریکایی ما به شکل متحدان رفتار نکرده و شرکت ما در برنامه Joint Strike Fighter را زیر علامت سوال قرار دهند، جنگنده های روسی بهترین انتخاب ما خواهند بود".
یک منبع دیگر نیزDefence News تائید کرد در صورت امتناع واشنگتن از واگذاری اف 35، ترکیه برای این جنگنده جانشین پیدا خواهد کرد.
همچنین روزنامه Yeni Akit، چاپ ترکیه اعلام کرد روسیه همه تشریفات حقوقی مربوط به فروش جنگنده های نسل پنجم سوخو 57 به طرفهای خارجی را به پایان رسانده و گویا ترکیه خواستار خریداری این جنگنده ها است.
قرارداد تحویل اس 400 به ترکیه که در سال 2017 امضا شده ، باعث بروز بحران دیپلماتیک بین ترکیه و امریکا گردیده و واشنگتن از انکارا تقاضا کرده به جای اس 400 سامانه های موشکی پاتریوت را خریداری کند و در غیر اینصورت معامله دو کشور درباره تحویل جنگنده های اف 35 به ترکیه نیز به خطر خواهد افتاد.
سامانه دفاع موشکی متحرک زمین به هوا اس 400 "تریومف" برای نابودی انواع اهداف هوایی دشمن همچون هواپیماهای پارازیت انداز، هواپیماهای رادار محور و کنترل هوایی، هواپیماهای شناسایی و جاسوسی، هواپیماهای استراتژیکی و جنگنده های شکاری، موشک های بالستیک تاکتیکی و تاکتیکی-عملیاتی، موشک های بالستیک میان برد، اهداف هوایی مافوق صوت و دیگر اهداف هوایی پیشرفته ساخته شده است.
قرار است ترکیه 4 گردان اس 400 به مبلغ 2.5 میلیارد دلار از روسیه خریداری کند.

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала