اخطار سازمان هواشناسی ایران در مورد وقوع برف و کولاک

© AFP 2023 / Tolga Akmenاخطار سازمان هواشناسی ایران در مورد وقوع برف و کولاک
اخطار سازمان هواشناسی ایران در مورد وقوع برف و کولاک - اسپوتنیک ایران
اشتراک
سازمان هواشناسی ایران با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به فعالیت سامانه بارشی و اختلال در ترددهای جاده‌ای به سبب کولاک برف و مه‌گرفتگی هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی ایران با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به فعالیت سامانه بارشی و اختلال در ترددهای جاده‌ای به سبب کولاک برف و مه‌گرفتگی هشدار داد.

در اطلاعیه سازمان هواشناسی ایران ضمن اشاره به عبور متناوب سامانه‌های بارشی گفت که در نواحی سردسیر و کوهستانی غرب و شمال غرب به‌ویژه جاده‌های کوهستانی البرز بارش برف، وزش باد و در نیمه شمالی کشور کاهش 5 تا 7 درجه‌ای دما پیش‌بینی می‌شود. بارش باران و برف در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات جنوبی گیلان و از بعد ازظهر فردا رگبار باران گاهی با وزش باد شدید در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی —بارش تجمعی بین 10 تا 25 میلی‌متر- پیش‌بینی می‌شود.

همچنین سازمان هواشناسی باهشدار به احتمال اختلال در ترددهای جاده‌ای به دلیل فعالیت سامانه‌های بارشی در کشور تاکید کرده است که طی شب یکشنبه (اول اردیبهشت) تا صبح سه‌شنبه به سبب بارش برف در مناطق سردسیر و کوهستانی، شمال غرب و دامنه‌های البرز غربی، لغزندگی، کاهش شدید دید به سبب مه در جاده‌های کوهستانی البرز و شمال‌غرب پیش‌بینی می‌شود.

همچنین با توجه به انتظار بارش برف و تشدید آن طی روز دوشنبه (2 اردیبهشت) در شمال‌غرب، غرب و جاده‌های کوهستانی البرز و شرایط جوی مخاطره آمیز شامل مه غلیظ و احتمال کولاک برف، به هموطنان توصیه می‌شود ضمن پرهیز از سفرهای غیر ضروری به مناطق شمالی و شمال‌غرب کشور، با آگاهی از وضع هوای مسیر و رعایت نکات ایمنی، ریسک مخاطرات احتمالی را کاهش دهند.

بر اساس این اخطاریه بارش‌های بهاری گاهی با تشدید بارش و رگبار باران همراه است و بر این اساس در این مدت احتمال آبگرفتگی معابر عمومی به‌ویژه طی روز دوشنبه در مسیرهای ساحلی دریای خزر پیش‌بینی می‌شود.

در پایان اخطاریه سازمان هواشناسی آمده است: از روز یکشنبه (1 اردیبهشت) تا اواخر هفته موج کاهش نسبی دما بین 5 تا 7 درجه سلسیوس از شمال‌غرب تا شمال‌شرق کشور پیش‌بینی می‌شود که کاهش دما در استان‌های شمال‌غرب، تهران، استان‌های مرکزی کشور و سواحل دریای خزر طی صبح دوشنبه تا سه شنبه و در شمال‌شرق و شرق طی صبح سه‌شنبه تا پنجشنبه است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала